Aktualności

 • Uczestnicy wydarzenia prezentują podpisane umowy.

  Szkoły średnie z terenu powiatu lipskiego otrzymały dotacje.

  19 października w Delegaturze w Radomiu Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Starosta Powiatu Lipskiego - Sławomir Śmieciuch, Wicestarosta Powiatu Lipskiego - Maria Węgrzecka oraz Skarbnik Powiatu - Grażyna Maryniak-Gawrylik podpisali dwie umowy na dotacje dla szkół średnich  z terenu powiatu lipskiego.

  Dodany 20.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Niebieski napis "info bezpłatne szkolenie ngo" na białym tle, herb powiatu.

  Zaproszenie na bezpłatne szkolenie NGO

  Fundacja Rozwój Aktywność Społeczność w Radomiu oraz Starostwo Powiatowe w Lipsku zapraszają reprezentantów organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenia w formie tradycyjnej: Szkolenie odbędzie się 4 listopada 2021 r. (czwartek) w godzinach 10.00 do 15.00 nt.: „Wypełnianie ofert realizacji zadania publicznego”, miejsce: Starostwo Powiatowe Lipsko - sala konferencyjna, 27-300 Lipsko ul. Rynek 1.

  Dodany 19.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Starosta Lipski z przedstawicielami kadry nauczycieli ze szkoły średniej w Lipsku

  Uroczyste ślubowanie uczniów pierwszej klasy w ZSOiT w Lipsku

  W dniu 13 października Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku świętował Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Patrona. W czasie uroczystego apelu odbyło się także Ślubowanie Klas Pierwszych, a nauczyciele zostali wyróżnieni Nagrodą Dyrektora Szkoły. W uroczystości uczestniczył Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch.

  Dodany 14.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Biały napis "Dzień Edukacji Narodowej" na niebieskim tle oraz herb powiatu

  Dzień Edukacji Narodowej

   

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia oraz podziękowania Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom placówek oświatowych. Przekazujemy Państwu wyrazy uznania za trud wkładany w kształtowanie osobowości młodego pokolenia, konsekwencję w nauczaniu oraz wychowaniu.
  W tym uroczystym dla Was dniu życzymy dużo zdrowa, wytrwałości oraz pomyślności w życiu osobistym.
  Niech pogoda ducha i pasja przekazania wiedzy, towarzyszą Państwu każdego dnia.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 14.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Kolorowe słupki i czerwona strzałka wskazująca wzrost w rankingu

  Powiat lipski awansował w rankingu „Liderzy Inwestycji”

  Pismo samorządowe „Wspólnota” opublikowało ranking „Liderzy Inwestycji”. Sprawdzono wydatki na inwestycje we wszystkich samorządach w Polsce. Przygotowując ranking, zebrano całość wydatków majątkowych, poniesionych w latach 2018–2020, po czym podzielono je na liczbę mieszkańców danego województwa, powiatu, miasta czy gminy wiejskiej.

   

  Dodany 13.10.2021 przez Administrator

 • Biały napis "Dzień Ratownictwa Medycznego" na niebieskim tle oraz herb powiatu

  Dzień Ratownictwa Medycznego

   

  W Dniu Ratownictwa Medycznego
  wszystkim Ratownikom Medycznym składamy wyrazy najwyższego uznania za sumienną pracę,
  szybkie i sprawne działanie oraz wysiłek wkładany w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia.

  W tym ważnym dniu życzymy Państwu zdrowia, szczęścia, wytrwałości
  oraz satysfakcji z wykonywania tego niezwykle ważnego i wymagającego zawodu.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

   

  Dodany 13.10.2021 przez Administrator

 • Grafika promocyjna aplikacji ePraca

  Mobilna aplikacja ePraca

  Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku informuje o nowej aplikacji mobilnej ePraca,  która skierowana jest do osób zainteresowanych znalezieniem pracy. Aplikacja została udostępniona dla urządzeń z systemem operacyjny, Android  ( w  niedługim terminie również dla  iOS).

  Dodany 13.10.2021 przez Administrator

 • Nowa nawierzchnia na drodze powiatowej w Leopoldowie

  Zakończenie robót budowlanych na drodze powiatowej w Leopoldowie

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku informuje o zakończonych i odebranych robotach budowlanych zadania pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 1921W Wiśniówek – Leopoldów w miejscowości Leopoldów od km 3+850 do km 4+430 o długości 580mb. Wartość wykonanych robót: 188 886,92 zł w tym: 94 442,92 zł (wkład własny powiatu), 94 444,00 zł (wkład UMiG Lipsko).

  Dodany 07.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Niebieski napis "Info PUP w Lipsku" na białym tle

  PUP w Lipsku - informacja o dostępnych formach wsparcia

  Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku zachęca osoby bezrobotne w wieku 30 lat i więcej do ubiegania się o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej oraz do skorzystania ze szkoleń zawodowych w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób  w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie lipskim (IV)” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej VIII Rozwój rynku pracy, Działanie 8.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych przez PUP i przeciwdziałanie skutkom epidemii COVID-19 – projekty pozakonkursowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

  Dodany 07.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Roboty bitumiczne na drodze w Starej Wsi

  Rozpoczęcie robót bitumicznych w Starej Wsi

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku informuje o rozpoczętych robotach bitumicznych przy zadaniu pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 1923W Sienno- Kochanówka-Grabowiec w km 0+670 do km 1+530 dł. 860mb. Wartość wykonywanych robót: 747 356,04 zł. Na całym odcinku przebudowanej drogi wprowadzono ruch wahadłowy sterowany ręcznie, bądź sygnalizacją świetlną.. Prosimy wszystkich uczestników ruchu na tym odcinku drogi o bezpieczną i ostrożną jazdę.

  Dodany 06.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Grafika promocyjna "Prawa przez cały rok"

  PRACA SEZONOWA Z EURES

  Sieć EURES prowadzi kampanię informacyjną nt. pracy sezonowej w UE w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii informacyjnej Europejskiego Urzędu ds. Pracy. Kampania trwa do października 2021r. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej eures.praca.gov.pl, gdzie w zakładce PRAWA PRZEZ CAŁY ROK, publikowane są różnego rodzaju informacje w ramach kampanii, w tym informacje o wydarzeniach realizowanych przez urzędy pracy i Ochotnicze Hufce Pracy na terenie kraju.

  Dodany 06.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Wyremontowana droga w Hucie

  Zakończenie remontu drogi powiatowej w Hucie

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku informuje o zakończonych i odebranych robotach budowlanych zadania pn.: Remont drogi powiatowej nr 1905W Leszczyny-Huta-Lipsko od km 2+315 do km 3+015 dł. 700mb (odcinek przez m. Huta).
  Wartość wykonanych robót: 309 829,82 zł, w tym: 247 863,82 zł (wkład własny powiatu), 61 966,00 zł (wkład UMiG Lipsko).

  Dodany 04.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Starosta Lipski odbiera statuetkę od Sławomira Baćkowskiego

  Powiat Lipski wyróżniony: Lider Regionu 2021

  Redakcja Echa Dnia już po raz 15 wyróżniła firmy i instytucje oraz samorządy, które wnoszą trwały wkład w rozwój gospodarczy naszego regionu poprzez promocję, funkcjonowanie oraz działanie na rzecz środowiska lokalnego. W tym gronie znalazł się również Powiat Lipski. Nagrody Gospodarcze Echa Dnia - Liderzy Regionu 2021 zostały wręczone 24 września podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.

  Dodany 01.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Uczestnicy uroczystego otwarcia oddziału

  Oddział Ginekologiczno-Położniczy w SPZZOZ w Lipsku wznowił po remoncie świadczenia usług medycznych

  Oficjalne oddanie wyremontowanego oddziału Ginekologiczno-Położniczego w SPZZOZ w Lipsku odbyło się 27 września. Oddział wznowił świadczenia usług medycznych od początku września bieżącego roku. Wykonane prace modernizacyjne w placówce przyczynią się do podniesienia komfortu pacjentek przebywających na oddziale ginekologiczno-położniczym oraz ich nowonarodzonych dzieci. Po przeprowadzonym remoncie placówka zapewnia nowoczesne warunki hospitalizacji wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentek z regionu.

  Dodany 01.10.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Od lewej: Izabela Ronduda, Zbigniew Kuźmiuk, Sławomir Śmieciuch, Józef Sosnowski

  Jubileusz 60-lecia działalności domu kultury w Lipsku

  25 września dom kultury w Lipsku (obecnie; Lipskie Centrum Kultury) obchodził 60-lecie działalności twórczej. Z tej okazji odbyła się uroczysta diamentowa gala, na której gościli Starosta Lipski Sławomir Śmieciuch oraz Przewodniczący Rady Powiatu Lipskiego Józef Sosnowski. W imieniu władz samorządu przekazali Dyrektor placówki - Izabeli Rondudzie gratulacje świetnego jubileuszu oraz wręczyli list gratulacyjny i kwiaty.

  Dodany 30.09.2021 przez Administrator

 • Grafika promocyjna "Co zrobić, żeby nie płacić grzywny?"

  Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny za brak udziału w spisie powszechnym?

  Do końca spisu zostało kilka dni. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz, blokując infolinię i punkty spisowe. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zostaw numer telefonu na infolinii. Oddzwonimy. Najprostszą i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie spis.gov.pl.

  Dodany 28.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Biały napis "Dzień Budowlańca" na granatowym tle oraz herb powiatu

  Dzień Budowlańca

   

  Z okazji Dnia Budowlańca, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym Wykonawcom i osobom związanym z budownictwem. Życzymy wielu wygranych przetargów, sukcesów zawodowych, dobrych relacji z inwestorami, ciekawych możliwości rozwoju, świeżych pomysłów i projektów, zadowolenia z dobrze wykonanej pracy, realizacji ambitnych celów oraz zadowolenia z wkładu w rozwijanie Powiatu Lipskiego.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 25.09.2021 przez Operator wprowadzania danych

 • Zobacz więcej ...