Aktualności

 • Wiązanki kwiatów przyozdobione biało-czerwonymi wstęgami.

  1 marca - Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Dzisiaj na cmentarzu parafialnym w Lipsku odbyło się symboliczne złożenie wiązanek kwiatów i zniczy w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

  Dodany 2021-03-01 przez Administrator

 • Baner promocyjny rekrutacji

  Rekrutacja do Wojsk Obrony Terytorialnej

  Wojskowa Komenda Uzupełnień w Radomiu informuje o prowadzonej rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej stanowią realną siłę i wsparcie dla lokalnej społeczności w sytuacjach kryzysowych. Terytorialność oznacza gotowość do obrony i wpierania swoich rodzin, bliskich i sąsiadów, zgodnie z mottem "Zawsze gotowi, Zawsze blisko".

  Dodany 2021-02-25 przez Administrator

 • Uczestnicy spotkania w sali konferencyjnej Starostwa powiatowego

  Spotkanie Zarządu Powiatu Lipskiego z Włodarzami gmin powiatu

  We wtorek 16 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku odbyło się spotkanie Zarządu z Włodarzami wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu lipskiego. W spotkaniu wzięli również udział Przewodniczący rad. 

  Dodany 2021-02-25 przez Administrator

 • Napis "1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

  1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Samorząd Powiatu Lipskiego wraz z Samorządem Miasta i Gminy Lipsko, służbami mundurowymi i organizacjami pozarządowymi uczczą w dniu 1 marca 2021r pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

  Dodany 2021-02-25 przez Administrator

 • Starosta Sławomir Śmieciuch przy mikrofonie w studio Zebrra.tv

  Starosta Lipski gościem programu KONTRAST PLUS Zebrra.tv

  Podsumowanie działalności Zarządu Powiatu Lipskiego w 2020 roku, plany na rok 2021 i bieżące sprawy. Zachęcamy do wysłuchania.

  Dodany 2021-02-16 przez Administrator

 • Budynek Starostwa Powiatowego w Lipsku

  Działalność Zarządu Powiatu Lipskiego za rok 2020

  Drugi rok działalności VI kadencji w Starostwie Powiatowym w Lipsku dobiegł końca. Co wydarzyło się w 2020 roku? Materiał filmowy przygotowany przez partnera - Zebrra.tv.

  Dodany 2021-02-15 przez Administrator

 • Logo konkursu oraz napis"OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI BEZPIECZNIE NA WSI"

  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - KRUS

  KRUS zaprasza dzieci do udziału w 11. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2021 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Dodany 2021-02-11 przez Administrator

 • Czerwony napis "Twoje Radio Lipsko AM 963 kHz" oraz 3 czerwone, niepełne okręgi

  20-lecie Twojego Radia Lipsko

  W minioną niedzielę, 7 lutego Twoje Radio Lipsko obchodziło 20 rocznicę powstania. Wydarzenie stało się pretekstem do wspomnień, podziękowań i życzeń dla Wszystkich związanych z rozgłośnią. Poniżej treść okazjonalnej wypowiedzi Starosty Lipskiego, stworzonej na potrzeby jubileuszu. Wypowiedź została wyemitowanej w audycji rozgłośni...

  Dodany 2021-02-10 przez Administrator

 • Logotyp Krajowej Administracji Skarbowej

  Błędy w identyfikatorach - kampania informacyjne MF

  Szanowni Państwo,

  W załączeniu materiały informacyjne związane z kampanią informacyjną Ministerstwa Finansów „Błędy w identyfikatorach” Kampania dotyczy obowiązku poprawnego uzupełniania NIP/PESEL podatników w formularzach PIT przekazywanych do urzędu skarbowego.

  Dodany 2021-02-05 przez Administrator

 • Niebieski napis "info Drogi powiatowe" na białym tle oraz herb powiatu.

  Zimowe utrzymanie dróg na terenie powiatu lipskiego

  Szanowni Państwo, w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu lipskiego, Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku uprzejmie informuje, że utrzymywane są one w V i VI standardzie zimowego utrzymania dróg (wyjątek stanowi była droga wojewódzka nr 747 na odcinku Lipsko- Solec nad Wisłą, która utrzymywana jest w  IV standardzie ZUD). Poniżej zamieszczamy tabelę z podziałami dróg powiatowych ze względu na standardy, gdzie dowiecie się Państwo, że głównym celem zimowego utrzymania dróg na drogach powiatowych jest zachowanie przejezdności odcinków, sypane mieszanką piaskowo solną są tylko łuki pionowe, większe wzniesienia oraz skrzyżowania, że dopuszcza się, aby na drodze zalegał śnieg zajeżdżony i nabój śnieżny, a nawet przerwy w komunikacji.

  Dodany 2021-01-29 przez Administrator

 • Od lewej: Adam Wilk, Maria Węgrzecka - Wicestarosta, Zbigniew Ostrach - Urzędujący Członek Zarządu

  Podziękowanie za wieloletnią współpracę

  Dzisiaj na emeryturę przeszedł Adam Wilk - długoletni pracownik Wydziału Komunikacji i Transportu. Wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości i pogody ducha, a także realizacji swoich pasji i zainteresowań w dalszym codziennym życiu, życzyli: Wicestarosta Powiatu Lipskiego - Maria Węgrzecka, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Lipskiego - Zbigniew Ostrach oraz Naczelnik Wydziału - Paweł Lizner.

  Dodany 2021-01-28 przez Administrator

 • Niebieski napis "info PRZEWOZY AUTOBUSOWE " na białym tle oraz herb powiatu

  Porozumienia w sprawie komunikacji autobusowej

  Organizowane przewozy autobusowe, przez współdziałające powiaty mają na celu zaspokojenie podstawowych i koniecznych potrzeb komunikacyjnych. Wspólna komunikacja międzypowiatowa przyczyni się do dalszego rozwoju powiatów w szczególności zapewni dowóz młodzieży do szkół, ludności do szpitala, instytucji kultury i podmiotów gospodarczych.

  Dodany 2021-01-27 przez Administrator

 • Napis"Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia" niebieskie tło, ramka, herb powiatu

  Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

  27 stycznia obchodzimy Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

  Z tej okazji składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania za wysiłek, który wkładacie w realizację codziennych zadań.
  Życzymy, aby wykonywana praca dawała Państwu dużo satysfakcji i radości, aby była źródłem uznania oraz należnego szacunku ze strony całej lokalnej społeczności i pozytywnie motywowała do kolejnych zadań.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 2021-01-27 przez Administrator

 • Biały napis"DZIEŃ BABCI I DZIADKA" na niebieskim tle, biała ramka oraz herb powiatu

  Życzenia Dzień Babci i Dziadka

  .

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy Państwu serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i długich lat życia wypełnionych radością, szacunkiem i życzliwością spotkanych na co dzień ludzi.
  Aby samotność omijała Was szerokim łukiem, a zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość służyły innym.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 2021-01-21 przez Administrator

 • Niebieski napis "info" na białym tle oraz herb powiatu

  Powiat lipski  #szczepimy się

  ​​​​​​​W środę 13 stycznia br., Starostwo Powiatowe w Lipsku w ramach działań Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zorganizowało spotkanie ws. Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 w powiecie lipskim. W spotkaniu wzięli udział Sekretarz Powiatu, Powiatowy Koordynator ds. szczepień, pani Dyr. Szpitala wraz z Koordynatorem ds. szczepień przy SPZZOZ, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Powiatowy Policji  oraz członek Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Lipsku.

  Dodany 2021-01-15 przez Administrator

 • Flaga powiatu

  Konsultacje projektu Strategii Rozwoju Powiatu Lipskiego

  Starostwo Powiatowe w Lipsku serdecznie zaprasza mieszkańców oraz przedstawicieli instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw działających na terenie Powiatu do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w sprawie „Strategii Rozwoju Powiatu Lipskiego na lata 2021-2030”. Konsultacje polegają na zgłaszaniu uwag, propozycji zmian oraz propozycji nowych zadań do realizacji w odniesieniu do projektu „Strategii Rozwoju Powiatu na lata 2021-2030”

  Dodany 2021-01-15 przez Administrator

 • Zobacz więcej ...