Jubileusz 60-lecia działalności domu kultury w Lipsku

Archiwum » Archiwum 2021 » Jubileusz 60-lecia działalności domu kultury w Lipsku

25 września dom kultury w Lipsku (obecnie; Lipskie Centrum Kultury) obchodził 60-lecie działalności twórczej. Z tej okazji odbyła się uroczysta diamentowa gala, na której gościli Starosta Lipski Sławomir Śmieciuch oraz Przewodniczący Rady Powiatu Lipskiego Józef Sosnowski. W imieniu władz samorządu przekazali Dyrektor placówki - Izabeli Rondudzie gratulacje świetnego jubileuszu oraz wręczyli list gratulacyjny i kwiaty.

Treść listu gratulacyjnego:
Z okazji jubileuszu 60-lecia Lipskiego Centrum Kultury składamy serdeczne podziękowania za pełną zaangażowania działalność w upowszechnianiu kultury i sztuki, naznaczoną sukcesami konkursowymi wychowanków promujących Powiat Lipski.

Jubileusz ten jest nie tylko powodem do dumy, to przede wszystkim okazja, by podziękować Wszystkim, którzy „tworzą kulturę” - artystom, instruktorom, partnerom, gościom oraz byłym i obecnym pracownikom. Bez Waszego zaangażowania, pasji, kreatywności  i determinacji w realizowaniu nawet najmniejszych wyzwań nie udałoby się osiągnąć tego wszystkiego.

Przez lata funkcjonowania Lipskie Centrum Kultury rozwijało  i przekształcało zakres swojej działalności. Celem jednostki było  i nadal jest kształtowanie osobowości dzieci i młodzieży, przygotowanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym, ujawnianie i rozwijanie uzdolnień w amatorskim ruchu artystycznym, budzenie zainteresowań kulturotwórczych oraz kultywowanie tradycji.

Życzymy Państwu wytrwałości w realizacji wszystkich zamierzeń, dalszych wspaniałych osiągnięć oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Dziękujemy za dotychczasową współpracę z samorządem powiatowym oraz za pracę z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami.

Jeszcze raz gratulujemy wspaniałego wydarzenia.

Foto: SP w Lipsku

  • Od lewej: Izabela Ronduda, Zbigniew Kuźmiuk, Sławomir Śmieciuch, Józef Sosnowski
    Od lewej: Izabela Ronduda, Zbigniew Kuźmiuk, Sławomir Śmieciuch, Józef Sosnowski