Biuletyn Infromacji Publicznej Portal Posiedzenia.pl Portal mapowy

Informacja Starosty o przywróceniu połączeń autobusowych

Archiwum » Archiwum 2019 » Informacja Starosty o przywróceniu połączeń autobusowych

Szanowni Państwo!

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami dotyczącymi przywrócenia lokalnych linii autobusowych pragnę poinformować o działaniach jakie Powiat Lipski podjął w tym zakresie, a które podyktowane zostały wejściem w życie rządowej ustawy o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Prace nad wyłonieniem najbardziej potrzebnych linii autobusowych już się rozpoczęły. Do końca września, władze poszczególnych gmin, przekazać mają informację o potrzebie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych albo tworzeniu ich tam, gdzie są białe plamy komunikacyjne. Wszystko po to, by w październiku wspólnie ustalić mapę połączeń dla powiatu lipskiego.

W listopadzie planujemy rozpocząć rozmowy z przedstawicielami przedsiębiorstw świadczących usługi w zakresie transportu drogowego, aby wyłonić operatora, który będzie realizować obsługę linii komunikacyjnych. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkich z małych miejscowości będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowotnych i instytucji kultur.

Wniosek do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie deficytowych linii komunikacyjnych złożony zostanie w grudniu, po wcześniejszej akceptacji zainteresowanych stron.

 

Starosta

Sławomir Śmieciuch