Biuletyn Infromacji Publicznej Platforma Zamówień Publicznych Portal Posiedzenia.pl Portal mapowy

Czekając na otwarcie...

Archiwum » Archiwum 2020 » Czekając na otwarcie...

Tomografia komputerowa, zaliczana do tzw. badań obrazowych, jest jedną z podstawowych metod diagnostycznych wykorzystywanych we współczesnej medycynie. Pozwala na uwidocznienie narządów ludzkiego ciała dzięki wykorzystaniu promieniowania rentgenowskiego. Już niebawem lekarze specjaliści i lekarze podstawowej opieki zdrowotnej Naszego Szpitala będą mogli korzystać z tej metody diagnostycznej.

Po pracowni RTG - najnowocześniejszej w Polsce, otwartej w ubiegłym roku, w czerwcu oddamy Państwu do użytku pracownię tomograficzną – też jedną z nowocześniejszych.

Starania wielu osób zakończone zostały sukcesem. Bardzo dziękuję w imieniu Wszystkich mieszkańców powiatu lipskiego i pacjentów leczących się w naszej placówce Zarządowi Województwa Mazowieckiego. Szczególnie Panom Marszałkom Adamowi Struzikowi oraz Rafałowi Rajkowskiemu za okazane zrozumienie i podjęte działania zmierzające do przekazania kwoty 1,9 mln. zł. na zakup tomografu dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku dzięki realizowanemu przez Samorząd Mazowsza projektu unijnego w ramach RPO WM 2014–2020.

Podziękowania również należą się Pani Staroście Marii Węgrzeckiej oraz Pani Dyrektor Szpitala Marii Chmielnickiej za ich osobisty wkład w pozyskanie tomografu, który umożliwi wykonanie pacjentom Szpitala w Lipsku na miejscu nowoczesną, szybką i dokładną diagnostykę.

Opracowanie tekstu i foto: Referat Promocji i Rozwoju

  • Tomograf
    Tomograf
  • Tomograf
    Tomograf