Archiwum 2020

Archiwum » Archiwum 2020

 • 1.07.2020

  Kolejna umowa na przewozy autobusowe w powiecie lipskim

  Powiat Lipski pozyskał kolejne środki finansowe i podpisał umowę na świadczenie usług przewozowych użyteczności publicznej w publicznym transporcie zbiorowym na obszarze powiatu lipskiego. W ramach II naboru uruchomionych zostanie kolejnych 8 tras (co w sumie z pierwszym naborem daje 23 trasy), zwiększając tym dostępność mieszkańców powiatu m.in. do ośrodków zdrowia, szkół, urzędów, kościołów, itp.

  Dodany 1.07.2020 przez Administrator

 • Sesja Rady Powiatu

  Zarząd Powiatu z absolutorium i wotum zaufania

  100% Radnych obecnych na Sesji Rady Powiatu w Lipsku 30 czerwca 2020 roku opowiedziało się za udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu pod przewodnictwem Starosty Sławomira Śmieciucha. Radni udzielili również Zarządowi Powiatu wotum zaufania.

  Dodany 30.06.2020 przez Administrator

 • Pomoc prawna

  Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

  Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

  Dodany 30.06.2020 przez Administrator

 • Koniec roku

  Kończy się rok szkolny 2019/2020,

  Kończy się rok szkolny 2019/2020, rok wytężonej pracy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli. Był to rok inny niż dotychczasowe, być może bardziej pracowity. W jednej chwili sposób nauczania został przeorganizowany. Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, Gratuluję i dziękuje. Daliście radę! 

  Dodany 26.06.2020 przez Administrator

 • 25.06.2020

  Umowa o partnerstwie w sprawie zdalnego nauczania

  Powiat Lipski przystąpił jako partner do projektu "Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego" współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Dodany 26.06.2020 przez Administrator

 • Logo SPZZOZ

  Konkurs na stanowisko Naczelnej Pielęgniarki w SPZZOZ

  Ogłoszenie Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespółu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku o konkursie na stanowisko Naczelnej Pielęgniarki w SPZZOZ w Lipsku.

  Dodany 26.06.2020 przez Administrator

 • Stopień alarmowy BRAVO-CRP

  W celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, związanym z organizacją wyborów prezydenckich, premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium całego kraju. Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 26 czerwca br. od godz. 00:01, do 29 czerwca br. do godz. 23:59. Stopień wprowadził Prezes Rady Ministrów na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych. Stopień BRAVO-CRP był już wprowadzany m.in. w trakcie wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz wyborów parlamentarnych.

  Dodany 26.06.2020 przez Administrator

 • 24.06.2020

  Podpisanie umów w ramach programów rządowych

  Wczoraj, 24 czerwca samorządowcy z regionu radomskiego podpisali umowy na dotacje z rządowych programów i funduszy. Spotkanie odbyło się w radomskim Starostwie Powiatowym. 

  Dodany 25.06.2020 przez Administrator

 • Tomograf

  Nowy tomograf w SPZZOZ w Lipsku

  W środę, 24 czerwca w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku odbyło się otwarcie nowej pracowni tomograficznej. Po otwarciu pracowni rentgenowskiej w grudniu 2019 r., SPZZOZ w Lipsku wzbogacił się o kolejny bardzo ważny sprzęt diagnostyczny. Nowa pracownia tomograficzna to dobra wiadomość nie tylko dla pacjentów i personelu szpitala, ale również dla mieszkańców, którzy będą mogli na miejscu wykonać zleconą przez lekarza tomografię komputerową.

  Dodany 25.06.2020 przez Administrator

 • Fundusz Inwestycji Samorządowych

  BRIEF - Program Tarczy dla Samorządów. Gminy i Powiaty otrzymają dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji – to prawdziwa TARCZA DLA SAMORZĄDÓW warta w skali całego kraju nawet 6 miliardów złotych. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, a także inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach.

  Dodany 24.06.2020 przez Administrator

 • Wybory 2020

  Każdy głos jest ważny, więc idźmy na wybory!

  Jesteśmy Polakami, mieszkańcami miast i wsi z urodzenia lub z wyboru. Kochamy swoją Ojczyznę bez względu na to, gdzie mieszkamy.

  Zachęcam każdego uprawnionego do głosowania, aby skorzystał z przysługującego mu prawa i wziął udział w  wyborach prezydenckich. Każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny. Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji.    

  Dodany 24.06.2020 przez Administrator

 • Dzień Ojca

  Dzień Ojca

  Z okazji Dnia Ojca składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, wytrwałości oraz sukcesów osobistych. Życzę Wam niesłabnącej radości ze swoich pociech. Niech będą one dla Was wsparciem oraz powodem do dumy, a spędzone wspólnie chwile niech staną się źródłem satysfakcji i spełnienia.

  Starosta Lipski

  Sławomir Śmieciuch

  Dodany 23.06.2020 przez Administrator

 • Niepodległa

  NABÓR W PROGRAMIE DOTACYJNYM

  Biuro Programu „Niepodległa” ogłasza nabór w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” – #wiktoria 1920 (Priorytet 2, Schemat 2A). Na realizację programu w 2020 roku przeznaczono 2 mln zł. Celem strategicznym programu jest włączenie mieszkańców Polski w działania związane ze zwiększeniem świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości.

  Dodany 19.06.2020 przez Administrator

 • Logo KRUS

  Informacja o niezwłocznym zgłoszeniu wypadku do KRUS

  Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie informuje, że zawiadomienie o zaistnieniu zdarzenia wypadkowego jest niezbędnym warunkiem ubiegania się o prawo do jednorazowego odszkodowania. Zgłoszenie wypadku powoduje bowiem wszczęcie postępowania powypadkowego, na które składa się ustalenie rzeczywistych przyczyn, okoliczności zdarzenia, uznanie bądź nieuznanie go za wypadek i - przy spełnieniu wszystkich wymaganych prawem warunków - wypłata świadczenia.

  Dodany 18.06.2020 przez Administrator

 • GaszynChallenge

  #GaszynChallenge dla Zosi – Pomaganie jest fajne

  Dziękujemy za nominację Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Lipsku. #GaszynChallenge - to nowa forma pomagania, która zalała Internet, każdy uczestnik za wykonanie zadania wpłaca 5 zł na konto wyznaczone w challengu, a za brak udziału 10 zł. Tym razem wspieramy malutką Zosie z Niszczyc w województwie mazowieckim, która choruje na SMA. Dziewczynka ma 5 miesięcy i jedyną pomocą jest bardzo droga terapia. Poprzez kolejne nominacje jest nas coraz więcej i bardzo dobrze! Świetna zabawa dla uczestników, a ogromna pomoc potrzebującym!

  Dodany 18.06.2020 przez Administrator

 • ARIMR kontynuuje wypłatę pomocy suszowej

  ARiMR kontynuuje wypłatę pomocy suszowej dla rolników, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku wystąpienia w 2019 roku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Komisja Finansów Publicznych dokonała przesunięć środków, Premier podpisał Uchwałę Rady Ministrów, a Minister Rolnictwa podpisał i przekazał ARiMR odpowiednią umowę.

  Dodany 18.06.2020 przez Administrator

 • Plakat promujący

  Akcja krwiodawstwa w Lipsku

  Zapraszamy serdecznie wszystkie zdrowe i dorosłe osoby. Akcja poboru krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Ambulans - parking obok LCK -  ul. Rynek 2. Termin: 22 czerwca 2020 roku (poniedziałek). Rejestracja dawców 9.00 - 14.00. Przypominamy o zabraniu dowodu tożsamości !!!

  „KAŻDA KROPLA JEST CENNA”

  Dodany 18.06.2020 przez Administrator

 • Flaga powiatu lipskiego

  Raport o stanie powiatu w 2019 roku.

  Szanowni Mieszkańcy Powiatu Lipskiego,
  w imieniu Zarządu Powiatu Lipskiego przedstawiamy Państwu dokument  pn. "Raport o stanie powiatu w 2019 roku".

  Raport obejmuje podsumowanie działalność samorządu w roku poprzednim. Zakres opracowanego dokumentu obejmuje w szczególności realizację polityk, programów, strategii, uchwał rady powiatu.

  Dodany 16.06.2020 przez Administrator

 • 100 obwodnic

  Program "100 Obwodnic" – Lipsko

  "Mieszkańcy Lipska doczekają się obwodnicy. Po latach starań samorządu droga krajowa zostanie wyłączona z granic miasta tym samym odciążając ruch na gęsto zamieszkanym terenie.-Dzisiaj ogłaszamy przetarg na budowę obwodnicy Lipska w ciągu drogi krajowej nr 79. To pierwszy przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic...

  Dodany 10.06.2020 przez Administrator

 • KGW

  Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać wnioski o pomoc

  Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność.  Nabór wniosków rozpoczął się 5 czerwca  2020 r. i potrwa do 30 września 2020 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel, która wynosi 40 mln zł. Wnioski o przyznanie pomocy można składać w biurach powiatowych Agencji.

  Dodany 9.06.2020 przez Administrator

 • Stypendia

  Program "STYPENDIA POMOSTOWE 2020/2021"

  Rozpoczęła się XIX edycji Programu „Stypendia Pomostowe 2020/2021”, skierowanego do absolwentów szkół średnich, którzy zakwalifikują się na I rok studiów stacjonarnych w polskich uczelniach publicznych.

  Dodany 9.06.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Nr 23/2020 Starosty Lipskiego z dnia 9 czerwca 2020r. dnia 12 czerwca 2020 r. ( piątek ) urząd Starostwa Powiatowego w Lipsku będzie prowadził obsługę interesantów do godz. 12.00 (kasa czynna do godz. 11.30). 

  Dodany 9.06.2020 przez Administrator

 • Matura 2020

  Matura 2020

  Tegorocznym maturzystom życzę powodzenia. Egzaminy jakie Was czekają niech będą dla Was łatwym i bezstresowym przejściem w dorosłe życie.

  Starosta Lipski

  Sławomir Śmieciuch

  Dodany 8.06.2020 przez Administrator

 • Operator myszki

  8 czerwca, Dzień Informatyka

  Informatyk - rozwiąże problem o którym nie wiesz, w sposób którego nie zrozumiesz...

  Wszystkim informatykom w dniu ich święta życzę aby ich praca była doceniana przez przełożonych oraz zauważana przez współpracowników. Życzę aby "użyszkodnicy" nie klikali gdzie popadnie a wdrożenia i projekty nie rozpoczynały się w piątek...

  Z nieukrywaną przyjemnością

  Administrator

  Zredagowany i dodany 8.06.2020 przez Administrator

 • Tomograf

  Czekając na otwarcie...

  Tomografia komputerowa, zaliczana do tzw. badań obrazowych, jest jedną z podstawowych metod diagnostycznych wykorzystywanych we współczesnej medycynie. Pozwala na uwidocznienie narządów ludzkiego ciała dzięki wykorzystaniu promieniowania rentgenowskiego. Już niebawem lekarze specjaliści i lekarze podstawowej opieki zdrowotnej Naszego Szpitala będą mogli korzystać z tej metody diagnostycznej.

  Dodany 5.06.2020 przez Administrator

 • Kartka

  5 czerwca - Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

  W tym właśnie dniu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na problem nieustannej degradacji otaczającej nas przyrody, a także naszej wspólnej, zbiorowej odpowiedzialności za jej stan. Pamiętajmy o tym, że człowiek jest integralną częścią środowiska naturalnego w którym egzystuje, w wyniku czego trując je i niszcząc, niszczy samego siebie. Nie bądźmy egoistami i pozwólmy cieszyć się pięknem przyrody która nas otacza również naszym dzieciom i wnukom.

  Dodany 5.06.2020 przez Administrator

 • Remont drogi

  To już kolejna droga powiatowa w remoncie…

  Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej 1928W relacji Dziurków - Słuszczyn, na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 747 w miejscowości Dziurków do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1929W. Inwestycja realizowana jest na odcinku 3 484,67 mb. dzięki pozyskanym przez Samorząd Powiatu Lipskiego środkom z Funduszu Dróg Samorządowych oraz porozumieniu między Powiatem Lipskim i Gminą Solec nad Wisłą

  Dodany 4.06.2020 przez Administrator

 • e-bazarek logo

  Internetowa platforma dla lokalnych rolników

  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do skorzystania z serwisu Mazowiecki e-bazarek, który umożliwia tworzenie krótkich łańcuchów dostaw pomiędzy producentami, a konsumentami. To również doskonała, bezpłatna promocja mazowieckich rolników, producentów regionalnej i ekologicznej żywności, usługodawców, twórców rękodzieła oraz kół gospodyń wiejskich.

  Dodany 4.06.2020 przez Administrator

 • Tomograf

  Samorząd województwa przekazał szpitalowi w Lipsku tomograf

  W szpitalu powiatowym w Lipsku niebawem zostanie uruchomiony nowoczesny tomograf komputerowy. Urządzenie za ponad 1,9 mln zł zakupił samorząd Mazowsza dzięki wsparciu unijnemu. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla pacjentów i personelu szpitala, ale i dla innych mieszkańców Lipska, którzy będą mogli na miejscu wykonać zleconą przez lekarza tomografię komputerową. 

  Zmieniony 5.06.2020 przez Administrator

 • Logo ARiMR

  Weź pieniądze na posadzenie lasu

  Rolnicy, którzy mają w swoim gospodarstwie grunty słabszej jakości i chcą posadzić na nich las, mogą uzyskać na ten cel wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach PROW 2014-2020. Wnioski o taką pomoc można składać w biurach powiatowych ARiMR do 31 lipca 2020 r.

  Dodany 3.06.2020 przez Administrator

 • Logo ARiMR

  Młody rolnik 2020 – dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

  Już od najbliższej środy, 3 czerwca, rusza nabór wniosków o premie dla młodych rolników, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. ARiMR będzie przyjmować wnioski do 1 sierpnia. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 7 tys.

  Dodany 3.06.2020 przez Administrator

 • Kartka

  Dzień Leśnika

  Z okazji Dnia Leśnika składamy wszystkim Leśnikom i przyjaciołom lasu serdeczne życzenia i wyrazy uznania, bowiem Państwa opieka nad lasami zasługuje na szacunek. Dzień Leśnika jest doskonałą okazją, aby podziękować za Waszą pracę na rzecz ochrony przyrody. Życzymy wytrwałości, powodzenia w realizacji nowych zamierzeń, satysfakcji z pełnienia tej wyjątkowej misji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 2.06.2020 przez Administrator

 • Herb

  Pomoc przedsiębiorcom w powiecie lipskim

  Szanowni Państwo

  Jest wiele dyskusji o rządowych rozwiązaniach w ramach tarczy antykryzysowej, które mają wspomóc przedsiębiorców w walce ze skutkami pandemii wywołanej przez COVID-19. W naszym powiecie na bieżąco rozpatrywane są wnioski i udzielana pomoc zainteresowanym, a tak prezentuje się to w liczbach...

  Dodany 1.06.2020 przez Administrator

 • Dzień Dziecka

  Międzynarodowy Dzień Dziecka

  Wszystkim Dzieciom – tym małym, średnim i dużym – z okazji dzisiejszego święta życzę uśmiechu i radości na każdy dzień, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe oraz nieustannie otaczającej miłości najbliższej rodziny. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą, pełną inspirujących wydarzeń.

  Życzę Wam Drogie Dzieci, abyście na swojej drodze w rozwoju spotykały cudownych przyjaciół i wspaniałych nauczycieli.

  Z tej okazji życzę również wszystkim dorosłym, aby nie zapominali, że to właśnie Dzieci wyznaczają kierunki naszego życia i uśmiechem rozjaśniają najbardziej pochmurny dzień.

   

  Starosta Lipski

  Sławomir Śmieciuch

  Dodany 1.06.2020 przez Administrator

 • Plakat

  STYPENDIA AKADEMICKIE na rok 2020/2021

  Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia 6 lipca 2020 roku rozpocznie rekrutację do 9 Edycji stypendiów akademickich na rok 2020/2021. Celem Fundacji jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości, realizowane poprzez pomoc finansową, która niejednokrotnie jest jedyną szansą na podjęcie studiów wyższych w większych miastach.

  Dodany 29.05.2020 przez Administrator

 • Życzenia

  Życzenia Starosty

  Dodany 28.05.2020 przez Administrator

 • Droga 1919W

  Wyczekiwana inwestycja...

  Ruszył kolejny etap przebudowy drogi powiatowej 1919W relacji Jawor Solecki – Sienno, na odcinku Janów – Sienno, na którą mieszkańcy powiatu lipskiego, a w szczególności mieszkańcy gminy Sienno oczekiwali od dawna. Dzięki pozyskanym przez Samorząd Powiatu Lipskiego środkom z Funduszu Dróg Samorządowych oraz porozumieniu między Powiatem Lipskim i Gminą Sienno realizowana jest inwestycja na odcinku 4 900 mb.

  Dodany 27.05.2020 przez Administrator

 • Życzenia

  DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

  Z okazji Dnia Samorządowca pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia osobom, które współtworzą samorząd naszej Małej Ojczyzny.

  Dziękujemy za zaangażowanie , dobre decyzje i kreatywne pomysły,

  Życzymy powodzenia w realizacji nowych, ambitnych celów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 27.05.2020 przez Administrator

 • Kartka

  Życzenia

  W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim Mamom

  pogody ducha, satysfakcji z macierzyństwa

  oraz by nie brakowało Wam wytrwałości

  i sił w pełnieniu tak ważnej dla społeczeństwa roli.

   

  Starosta Lipski

  Sławomir Śmieciuch

  Dodany 26.05.2020 przez Administrator

 • Logo PZN

  AKTYWNY ABSOLWENT

  Instytut Tyflologiczny PZN zaprasza do udziału w projekcie „Aktywny Absolwent” współfinansowanym ze środków PFRON i realizowanym w ramach pilotażowego programu „Absolwent”. Uczestnikom oferujemy: szkolenia i kursy zawodowe, naukę języków obcych, płatne staże zawodowe, doradztwo i coaching.

  Dodany 25.05.2020 przez Administrator

 • 20.05.2020

  Okolicznościowy Apel Związany z Pożegnaniem Żołnierzy WOT

  19 maja o godzinie 16:00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Lipsku przy zachowaniu reżimu sanitarnego, odbył się okolicznościowy apel związany z pożegnaniem Żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia, którzy od 21 marca do 19 maja 2020 r. uczestniczyli w działaniach związanych z epidemią koronawirusa COVID-19 na terenie powiatu lipskiego.

  Dodany 20.05.2020 przez Administrator

 • Tarcza

  Tarcza Antykryzysowa ARP - informacje

  Zachęcamy do zapoznania się z narzędziami wsparcia dla przedsiębiorców oferowanymi przez AGENCJĘ ROZWOJU PRZEMYSŁU S.A., SPÓŁKĘ ZARZĄDZAJĄCĄ TARNOBRZESKĄ SPECJALNĄ STREFĄ EKONOMICZNĄ EURO-PARK WISŁOSAN. Wśród oferowanych produktów znajdują się: leasing operacyjny z karencją w spłacie i ponadnormatywnym okresem spłaty, pożyczka obrotowa finansująca wypłatę wynagrodzeń w sektorze MŚP oraz pożyczka obrotowa na finansowanie deficytu w kapitale obrotowym.

  Dodany 19.05.2020 przez Administrator

 • Laptopy dla szkół

  31 laptopów dla szkół

  Powiat Lipski pozyskał grant w wysokości 69 999,90 złotych na zakup laptopów które mają wspomagać uczniów szkół powiatowych w zdalnym kształceniu. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Zdalna szkoła”, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Dodany 18.05.2020 przez Administrator

 • Podziękowania

  Nie ustaje pomoc płynąca na  teren naszego powiatu związana z przeciwdziałaniem zagrożeniom spowodowanym koranawirusem COVID – 19. Miło jest nam poinformować, że na teren gminy Ciepielów Pan Wojciech Długosz ze Starych Gardzienic, wnuk Wicemarszałka Sejmu okresu międzywojennego Wacława Długosza, przekazał kolejną partię masek medycznych zabezpieczających  drogi oddechowe:...

  Dodany 13.05.2020 przez Administrator

 • Życzenia

  Życzenia

  8 maja Dzień Położnej

  12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

   

  Z okazji Dnia Położnej oraz Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki składamy wszystkim wykonującym te trudne i niezwykle odpowiedzialne zawody najserdeczniejsze życzenia.

  Dużo zdrowia, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz zadowolenia z dobrze wykonywanej pracy.

  Życzymy pomyślności w realizacji życiowych celów bez konieczności dokonywania trudnych wyborów, aby codzienny i decydujący o ludzkim życiu wysiłek był doceniony, a praca na rzecz innych ludzi budziła dumę i satysfakcję.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 12.05.2020 przez Administrator

 • Życzenia

  Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

  Z tej okazji życzymy wszystkim pracownikom bibliotek poczucia spełnienia w pracy, ciekawych pomysłów i energii w krzewieniu kultury. Aby słowa Kartezjusza: „ Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”, zachęcały coraz większe rzesze czytelników do odwiedzin bibliotek. W ramach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek przez najbliższy tydzień (od 8 do 15 maja) odbędzie się Tydzień Bibliotek. Z tego tytułu placówki biblioteczne w całym kraju organizują szereg wydarzeń związanych z szerzeniem zainteresowania czytelnictwem.

  Dodany 8.05.2020 przez Administrator

 • Logo z plakatu

  Akcja krwiodawstwa w Lipsku

  Zapraszamy serdecznie wszystkie zdrowe i dorosłe osoby. Akcja poboru krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Ambulans - parking obok LCK -  ul. Rynek 2. Termin: 20 maja 2020 roku (środa). Rejestracja dawców 9.00 - 13.00. Przypominamy o zabraniu dowodu tożsamości !!!

  „KAŻDA KROPLA JEST CENNA”

  Dodany 5.05.2020 przez Administrator

 • Plakat

  „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”

  Kampania informacyjna prowadzona przez resort rolnictwa wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jej celem jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat znaczenia świadomych decyzji zakupowych, szczególnie w tak trudnym czasie, jak pandemia wirusa SARS-CoV-2.Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

  Dodany 4.05.2020 przez Administrator

 • Targowisko

  Targowisko miejskie w Lipsku - OTWARTE

  Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko informuje, że od dnia 05.05.2020 r. targowisko miejskie w Lipsku będzie otwarte w pełnym zakresie. 

  Dodany 4.05.2020 przez Administrator

 • Kartka

  Dzień Strażaka

   

  Z okazji Dnia Strażaka pragniemy złożyć wszystkim Strażakom

   

  Słowa podziękowania za codzienne realizowanie zadań, za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego oraz za stałe wzbogacenie dorobku pożarniczego.

  Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

  Rada oraz Zarząd Powiatu Lipskiego

  Dodany 3.05.2020 przez Administrator

 • Plakat

  2-3 Maja

   

  2 MAJA – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą

  3 MAJA – Święto Narodowe Trzeciego Maja

  Polska flaga jest symbolem, który łączy Polaków we wszystkich lokalizacjach na świecie.

   

  Wywieszając flagę demonstrujemy naszą dumę z bycia Polką / Polakiem lub z faktu posiadania polskich korzeni oraz okazujemy szacunek Rodakom, którzy poświęcili swoje życie, wolność lub pracę dla istnienia, niepodległości i powodzenia naszego Narodu.

  Zmieniony 3.05.2020 przez Administrator

 • Logo ARiMR

  Pomoc suszowa - ARiMR sukcesywnie realizuje wypłaty

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła wypłaty pomocy suszowej dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w 2019 roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. W ciągu zaledwie czterech dni na konta rolników Agencja przelała kolejne 93 mln zł. 280 mln zł – to najnowsza pula środków na realizację wypłat z tytułu tzw. pomocy suszowej, która w ostatnim czasie wpłynęła na konta ARiMR.

  Dodany 28.04.2020 przez Administrator

 • Życzenia

  Plakat COVID

 • Logo PZ

  TYMCZASOWY PROFIL ZAUFANY

  Została uruchomiona usługa TYMCZASOWEGO PROFILU ZAUFANEGO, który może zostać potwierdzony poprzez rozmowę wideo z urzędnikiem. Usługa dedykowana jest przede wszystkim osobom, które chciałyby potwierdzić profil zaufany przez Internet, jednak nie korzystają z bankowości elektronicznej lub bank, z którego usług korzystają, nie jest dostawcą tożsamości profilu zaufanego.

  Dodany 24.04.2020 przez Administrator

 • Podziękowania

  Podziękowania

  Starosta Lipski oraz Dyrektor SPZZOZ w Lipsku składają serdecznie słowa wdzięczności za ogromny dar serca w dobie walki z koronawirusem w postaci wsparcia finansowego i rzeczowego. Przekazane darowizny w całości zostaną przeznaczone na zakup artykułów medycznych i środków ochrony osobistej niezbędnych do zabezpieczenia szpitala oraz jednostek powiatowych i służb w tym niezwykle trudnym dla nas czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19.

  Dodany 21.04.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  Informacja o sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Lipsku

  Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch uspokaja mieszkańców powiatu lipskiego w związku z pojawiającymi się błędnymi informacjami na temat trudnej sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Lipsku spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

  Dodany 21.04.2020 przez Administrator

 • 10.04.2020

  10 rocznica katastrofy Smoleńskiej

  Dziesięć lat temu, 10 kwietnia 2010 r., w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości. Polska delegacja udawała się wówczas na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

  Dodany 10.04.2020 przez Administrator

 • GOV.PL

  Aktualne zasady i ograniczenia

  Walczymy z koronawirusem – pomóż nam w tym i Ty! Żebyśmy wszyscy zatrzymali rozprzestrzenianie się epidemii, musimy stosować się ściśle do konkretnych zaleceń. Przeczytaj i stosuj.

  Dodany 9.04.2020 przez Administrator

 • Życzenia

  Plakat COVID

 • Dzień Pracownika Służby Zdrowia

  Życzenia

 • Komunikat

  Informacja - pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

  Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku informuje, iż od dnia 02.04.2020 r. ogłasza nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców w ramach „Tarczy Antykryzysowej 2020”. O udzielnie niskooprocentowanej pożyczki do kwoty 5.000 zł. mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed 1 marca 2020 r. Sczegóły na stronie PUP w Lipsku

  Dodany 3.04.2020 przez Administrator

 • Informacja

  Informacja Starosty

  DRODZY MIESZKAŃCY POWIATU LIPSKIEGO

  Dzisiaj wspólnie z Wójtem Gminy Ciepielów - Arturem Szewczykiem, podjęliśmy decyzję o przesunięciu organizacji dożynek powiatowych na rok 2021. Wydarzenie miało się odbyć w sierpniu br. w Ciepielowie.

  W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji epidemiologicznej dotyczącej koronawirusa SARS-CoV-2, mając na celu przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, wspólnie postanowiliśmy również, że środki przeznaczone na organizacjęww. imprezy przekażemy na zakup niezbędnego wyposażenia (maseczek, kombinezonów, itp.) dla personelu medycznego Szpitala w Lipsku i personelu medycznego Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

  Wierzymy, że tę decyzję przyjmiecie ze zrozumieniem i Wszyscy zobaczymy się na dożynkach już w 2021 r. Obecnie, liczy się to, co zrobimy tu i teraz! Bezpieczeństwo: lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy codziennie narażają swoje zdrowie i życie dla nas wszystkich, jest najważniejsze i priorytetowe dla naszych samorządów.

  Dodany 1.04.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  Kolejne kroki w walce z koronawirusem

  Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Czytaj więcej ...

  Dodany 31.03.2020 przez Administrator

 • Ludzi dobrej woli przybywa

  Za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Lipsku, Pan Wojciech Długosz wnuk Wicemarszałka Sejmu II RP Wacława Długosza zamieszkały w Starych Gardzienicach przekazał 600 masek chirurgicznych do wykorzystania dla potrzeb Szpitala Powiatowego w Lipsku. 

  Dodany 30.03.2020 przez Administrator

 • Herb

  Apel Starosty

  Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Powiatu Lipskiego

  Stwierdzony na terenie naszego powiatu, pierwszy przypadek zakażenia na koronawirusa to nic nadzwyczajnego, pokazuje tylko, że Wszyscy i Wszędzie jesteśmy narażeni i powinniśmy starać się zabezpieczyć przed grożącym nam niebezpieczeństwem epidemicznym.

 • Komunikat

  Komunikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

  Osoba, która przekracza granicę państwową, ma obowiązek  odbycia obowiązkowej kwarantanny, która trwa 14 dni. W takiej sytuacji osobie, która jest objęta  ubezpieczeniem chorobowym, np.: -pracownikowi (ubezpieczenie obowiązkowe), zleceniobiorcy (ubezpieczenie dobrowolne), osobie prowadzącej działalność pozarolniczą (ubezpieczenie dobrowolne), przysługują świadczenia z tytułu choroby – wynagrodzenie za czas choroby  wypłacane przez pracodawcę na podstawie art. 92 kodeksu pracy lub zasiłek chorobowy. Czytaj więcej ...

  Dodany 23.03.2020 przez Administrator

 • wiosna - kartka

  Pozdrawiamy wiosennie

  Pierwszego dnia wiosny

  Życzymy Wam

  radości w sercach, uśmiechu na twarzach i rodzinnego ciepła.

   

  Zarząd oraz Rada Powiatu Lipskiego

  wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Lipsku

  Dodany 21.03.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  Komunikat o działaniach WOT w powiecie

  Na posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipsku w dn. 18.03.2020 r. zawnioskowano o udział Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach działań związanych z zagrożeniem epidemicznym. Przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej pojawią się w Lipsku już 21 marca 2020 r. Udział żołnierzy polegać ma na wsparciu jednostek samorządu terytorialnego w zapewnieniu opieki nad osobami objętymi kwarantanną, między innymi poprzez dostarczanie żywności, leków oraz innych produktów. WOT wzmocni patrole Policji w działaniach kontrolnych w zakresie nadzoru nad przebiegiem kwarantanny. Jednocześnie Starostwo Powiatowe w Lipsku dziękuje Miastu i Gminie Lipsko za udostępnienie pomieszczeń na zakwaterowanie żołnierzy. Pragniemy uspokoić wszystkich mieszkańców, że na terenie powiatu nie stwierdzono przypadków zarażenia.

  Dodany 20.03.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  Informacja KM o zmianie rozkładu jazdy

  Szanowni Państwo, ze względu na panującą sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym Koleje Mazowieckie wprowadzają dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, w imieniu Pana Dariusza Grajdy – Członka Zarządu, Dyrektora Handlowego KM przesyłamy informację, która może okazać się przydatna dla mieszkańców. 

  Dodany 17.03.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  KOMUNIKAT PCPR w Lipsku

  W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz ze względu na  zmniejszenie obsady kadrowej, w trosce  o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców  jak i pracowników PCPR uprzejmie informujemy, że : od dnia 18 marca 2020 roku do odwołania Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lipsku realizuje zadania w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów.  

  Dodany 17.03.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  KOMUNIKAT Starostwa Powiatowego w Lipsku

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 14/2020 Starosty Lipskiego od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania z uwagi na istniejące zagrożenie epidemiologiczne oraz ze względów organizacyjnych wynikających ze zmniejszenia obsady kadrowej Starostwo Powiatowe w Lipsku będzie pracować w ograniczonym zakresie. Interesanci będą przymowani tylko w wyjątkowych, niecierpiących zwłoki sytuacjach na parterze budynku Starostwa przy ul. Rynek 1 oraz w budynku Wydziału Komunikacji i Transportu przy ul. Partyzantów 4. Wszelkie sprawy niewymagające osobistego stawiennictwa będą załatwiane za pośrednictwem poczty, telefonicznie lub elektronicznie przez platformę ePUAP lub pocztę e-mail

  Dodany 16.03.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  KOMUNIKAT KRUS w Lipsku

  Szanowni Państwo, z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce, mając na uwadze dobro beneficjentów i pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, wprowadziliśmy następujące rozwiązania: ograniczona zostaje całkowicie możliwość osobistego załatwiania spraw w Placówkach Terenowych oraz Oddziale Regionalnym - jednostki te pracują bez kontaktu z interesantami;

  Dodany 16.03.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  KOMUNIKAT Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Lipsku

  Uprzejmie informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 informujemy, że z dniem 16.03.2020 r. do odwołania Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku będzie zamknięty dla interesantów.

  Dodany 16.03.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  Informacja o działalności punktów NPP

  Informacja o działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Lipskiego. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zawiesza się do odwołania stacjonarną działalność punktów nieodpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego od dnia 13.03.2020 r. do odwołania. Porady będą udzielane w formie zdalnej za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej...

  Dodany 13.03.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PRACY ARiMR

  Szanowni Państwo,

  w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, prosimy o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie.

  Dodany 13.03.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  E-usługa zamiast wizyty w urzędzie skarbowym

  Zdecydowaliśmy się na czasowe ograniczenie dostępu do Urzędu Skarbowego w Lipsku ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa od 13 do 27 marca 2020 r. PODATKI BĘDZIESZ MÓGŁ ROZLICZYĆ NA 2 SPOSOBY

  On-line poprzez Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP, W urzędzie – poprzez wrzucenie deklaracji, pism, innych dokumentów do wystawionych urn. Pamiętaj: do 30 kwietnia masz czas na rozliczenie podatkowe. Jeżeli nie chcesz skorzystać z usług on-line dostarcz swój papierowy PIT do urzędu po dniu 27 marca.

  Dodany 13.03.2020 przez Administrator

 • Info

  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej

  Uprzejmie informujemy, że z dniem 13.03.2020 r. następuje zmiana harmonogramu dyżurów nieodpłatnych porad prawnych na terenie Powiatu Lipskiego (zmiany dotyczą dyżuru piątkowego). Poniżej przedstawiamy informację o działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Lipskiego w 2020 roku - link.

  Dodany 12.03.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  Komunikat Starostwa Powiatowego w Lipsku

  W związku z sytuacją epidemiologiczną rekomendujemy załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Jednocześnie przypominamy, o konieczności stosowania się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i medycznych

  Dodany 11.03.2020 przez Administrator

 • Logo PUP

  Komunikat Powiatowego Urzędu Pracy

  Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku apeluje, aby w pierwszej kolejności w kontaktach z Urzędem wykorzystywać zdalne środki komunikowania się poprzez:  kontakt telefoniczny – usługi informacyjne, drogą elektroniczną: Usługi elektroniczne Urzędów Pracy lub drogą pocztową...

  Dodany 11.03.2020 przez Administrator

 • Biały napis na czerownym tle

  Dzień Sołtysa

  Z okazji Dnia Sołtysa

  życzymy wszystkim sołtyskom i sołtysom powiatu lipskiego zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków, przyjaznych relacji z mieszkańcami, licznych inicjatyw i programów na rzecz społeczności lokalnej oraz powodzenia w życiu osobistym, jednocześnie wyrażając uznanie i podziękowanie za codzienną pracę w rozwój oraz poprawę jakości życia mieszkańców.

  Zarząd oraz Rada Powiatu Lipskiego

  wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Lipsku.

  Dodany 11.03.2020 przez Administrator

 • Walne zebranie OSP

  Walne zebrania OSP w powiecie lipskim

  Trwają walne zebrania sprawozdawcze OSP w powiecie lipskim. Szczególnie uroczyste odbyło się zebranie OSP Ciepielów będącej w KSRG w dniu 29 lutego (sobota) na sali konferencyjnej UG w Ciepielowie...

  Dodany 10.03.2020 przez Administrator

 • Życzenia

  Plakat.

  Dodany 8.03.2020 przez Administrator

 • 5.03.2020

  SPZZOZ w Lipsku z dofinansowaniem

  Wczoraj, 5 marca 2020 r. w Radomiu nastąpiło podpisanie umowy z placówkami zdrowia w regionie radomskim. Jest nam bardzo miło poinformować, że SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ w LIPSKU otrzymał dofinansowanie od Marszałka Województwa Mazowieckiego - Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych na nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia, na kwotę 2 219 344.00 zł.

  Dodany 6.03.2020 przez Administrator

 • Komunikat

  Komunikat

  Informujemy, ż w dniu 9 marca 2020 roku (poniedziałek) urząd Starostwa Powiatowego w Lipsku będzie prowadził obsługę interesantów do godz. 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

  Dodany 5.03.2020 przez Administrator

 • Plakat

  Akcja krwiodawstwa

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku wspólnie Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, organizuje akcję krwiodawstwa, która przeprowadzona zostanie w dniu 15 marca 2020 roku w godzinach 9:30-14:00 w budynku straży pożarnej. Serdecznie zapraszamy.

  Dodany 5.03.2020 przez Administrator

 • Komunikat PCPR

  Komunikaty PCPR

  Komunikat PCPR

  Dodany 4.03.2020 przez Administrator

 • 1.03.2020

  Podziękowanie

  "Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi. Aby naród wiedział, kim jest, musi mieć świadomość własnej przeszłości"Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom i przybyłym gościom, za udział w przedsięwzięciach organizowanych w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

  Dodany 3.03.2020 przez Administrator

 • 1.03.2020

  Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  Dnia 1 marca 2020 r. mieszkańcy Lipska i powiatu lipskiego mieli okazję wziąć udział w cyklu wydarzeń, które zorganizowano w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

  Dodany 3.03.2020 przez Administrator

 • 28.02.2020

  Wizyta i rozmowa z Ministrem Andrzejem Derą

  W dniu, 28 lutego (piątek), odbyło się spotkanie z Panem Ministrem Andrzejem Derą – Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta. Tematem rozmów były sprawy związane ze Strażą Pożarną, zarówno ochotniczą jak i państwową. Pan Minister otrzymał też projekt – pomysł rewitalizacji zabytkowego, siedemnastowiecznego kompleksu, w którym znajduje się Zespół Szkół w Solcu nad Wisłą.

  Dodany 2.03.2020 przez Administrator

 • Plakat konkursowy

  Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.

  Dodany 28.02.2020 przez Administrator

 • Zaproszenie

  Plakat.

  Dodany 20.02.2020 przez Administrator

 • Logo

  ZAPROSZENIE

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: WIEDZA W PRAKTYCE PODATKI, PITY, ULGI. Miejsce: Sala widowiskowa LCK. Data: 26. 02. 2020r  godz 11.00. Wykład wygłoszą przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Lipsku. Zapraszamy

  Dodany 21.02.2020 przez Administrator

 • 10.02.2020

  Konferencja prasowa w sprawie programu budowy 100 obwodnic

  W poniedziałek, 10 lutego w Starostwie Powiatowym w Radomiu odbyła się konferencja prasowa w sprawie rządowego programu budowy 100 obwodnic w Polsce. Według zapowiedzi rządu program ten, obejmie również miejscowości w regionie radomskim: Lipsko, Skaryszew i Zwoleń.

  Dodany 11.02.2020 przez Administrator

 • Informacja Stowarzyszenia LGD „Krzemienny Krąg”

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” informuje o planowanej realizacji projektu własnego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, w ramach przedsięwzięcia: 2.1.3 Kształtowanie liderów społecznych. Więcej szczegółów dotyczących naboru na stronie: www.krzemiennykrag.info

  Dodany 10.02.2020 przez Administrator

 • Lista

  Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  Informacje dotyczące nieodpłatnych porad dla mieszkańców. Lista zawiera dane jednostek nieodpłatnego poradnictwa, uporządkowane według tematyki poradnictwa. Dane obejmują informacje o nazwie jednostek, zakresie poradnictwa, adresach i danych kontaktowych, w tym o stronach internetowych i numerach telefonicznych, dniach i godzinach działalności oraz kryteriach dostępu do usługi.

  Dodany 5.02.2020 przez Administrator

 • Logo konkursu

  KONKURS - „POLSKA WIEŚ - DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”

  Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XII edycję konkursu „Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

  Dodany 4.02.2020 przez Administrator

 • 31.01.2020

  Podpisanie umowy na przewozy autobusowe w powiecie lipskim

  W piątek 31 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej z Ostrowca Św., na którym nastąpiło podpisanie umowy w sprawie świadczenia usług przewozowych użyteczności publicznej w publicznym transporcie zbiorowym na obszarze powiatu lipskiego.

  Dodany 3.02.2020 przez Administrator

 • Logo PZN

  AKTYWNY ABSOLWENT

  Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych kontynuuje nabór do drugiej edycji projektu „Aktywny absolwent” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Celem projektu jest pomoc w znalezieniu zatrudnienia osobom z dysfunkcją narządu wzroku.

  Dodany 31.01.2020 przez Administrator

 • Konkurs

  Powiat Lipski - Południowa Brama Mazowsza

  Dzisiaj, na pierwszej sesji Rady Powiatu Lipskiego 2020 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów konkursu plastycznego z okazji 20-lecia powstania naszego powiatu. Konkurs dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu lipskiego został ogłoszony przez Starostę Lipskiego 20 listopada ubiegłego roku.

  Dodany 30.01.2020 przez Administrator

 • Podsumowanie

  Działalność Zarządu Powiatu Lipskiego za rok 2019

  Pierwszy rok działalności VI kadencji w Starostwie Powiatowym w Lipsku dobiegł końca. Co wydarzyło się w 2019 roku?

  Dodany 29.01.2020 przez Administrator

 • 29.01.2020

  Podziękowanie za wieloletnią współpracę

  Dzisiaj na emeryturę przeszedł Marian Wodnicki - długoletni kierownik Referatu Spraw Obywatelskich, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego. Wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości i pogody ducha, a także realizacji swoich pasji i zainteresowań w dalszym codziennym życiu, życzyli: Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch oraz Maria Węgrzecka - Wicestarosta powiatu. 

  Dodany 29.01.2020 przez Administrator

 • Zbiórka

  Zbiórka pieniędzy dla Filipa

  2 lutego w niedzielę, w kościele parafialnym w Lipsku, po każdej mszy świętej odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenia Filipa. 13-letni Filip zmaga się z ciężką niedokrwistością aplastyczną (jest już po przeszczepie szpiku). Choroba, wymaga długotrwałego i kosztownego leczenia. Każdy datek ma ogromne znaczenie! Zachęcamy do wsparcia Filipa.

  Dodany 28.01.2020 przez Administrator

 • Logo BOM

  Budżet Obywatelski Mazowsza - zgłaszanie projektów

  Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego czeka na pomysły zarówno w zakresie budowy, czy modernizacji nowych obiektów, jak i realizacji programów społecznych i wydarzeń kulturalnych. W ich realizacji pomóc może Budżet Obywatelski Mazowsza.

  Dodany 28.01.2020 przez Administrator

 • 22.01.2020

  Spotkanie samorządowców powiatu lipskiego

  W minioną środę 22 stycznia w Starostwie Powiatowym w Lipsku odbyło się noworoczne spotkanie samorządowców z terenu powiatu lipskiego. Na zaproszenie Starosty Lipskiego - Sławomira Śmieciucha przybyli: Burmistrz MiG Lipsko - Jacek Wielorański, Wójt Gminy Ciepielów - Artur Szewczyk, Wójt Gminy Rzeczniów - Karol Burek, Wójt Gminy Sienno - Mariusz Strąk, Wójt Gminy Solec nad Wisłą - Marek Szymczyk, w imieniu Wójta Gminy Chotcza, Sekretarz Urzędu - Mirosława Byzdra oraz służby mundurowe: Komendant Policji w Lipsku - mł. bryg. Wojciech Brandt, Komendant Powiatowy PSP - bryg. Tomasz Krzyczkowski i Komendant Hufca ZHP w Lipsku - hm. Krzysztof Furmanek.

  Dodany 23.01.2020 przez Administrator

 • 21.01.2020

  Księgowość w Kołach Gospodyń Wiejskich

  Wczoraj, 21 stycznia na sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Lipsku odbyło się szkolenie pod nazwą „Księgowość w Kołach Gospodyń Wiejskich”. Warsztaty poprowadziła Barbara Kaczmarczyk- wieloletnia księgowa w organizacjach pozarządowych i KGW, która w ciekawy i zrozumiały sposób wyjaśniła zebranym gościom podstawy księgowości w prowadzeniu działalności KGW.

  Dodany 22.01.2020 przez Administrator

 • Życzenia

  Kartka z życzeniami.

  Dodany 22.01.2020 przez Administrator

 • Baner 4UI

  Kampania społeczna 4U

  Kampania społeczna 4U jest inicjatywą Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem kampanii jest przedstawienie zalecanego sposobu postępowania w przypadku wystąpienia ataku terrorystycznego. Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW, zgodnie ze swoją misją, dąży do poprawy świadomości antyterrorystycznej – a tym samym, podniesienia poziomu bezpieczeństwa obywateli.

  Dodany 22.01.2020 przez Administrator

 • Plakat

  KONKURS PLASTYCZNY KRUS - „BEZPIECZNIE NA WSI”

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2020 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

  Dodany 21.01.2020 przez Administrator

 • Stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju

  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopnie alarmowe będą obowiązywały od czwartku 23 stycznia 2020 r. (od godz. 00:01) do środy 29 stycznia 2020 r. (do godziny 23:59).

  Dodany 21.01.2020 przez Administrator

 • 17.01.2020

  Starosta Lipski na spotkaniu z Prezydentem

  Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch uczestniczył w spotkaniu z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą, który w piątek 17 stycznia 2020 r. przyjechał do Zwolenia aby spotkać się z mieszkańcami miasta, gminy oraz powiatu.

  Dodany 20.01.2020 przez Administrator

 • 16.01.2020

  Wspólne posiedzenie komisji

  Wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Lipskiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipsku w dniu 16 stycznia 2020r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku.

  Dodany 17.01.2020 przez Administrator

 • 10.01.2020

  Lokalne połączenia autobusowe

  W piątek 10 stycznia br. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie odbyły się uroczystości podpisania umów o dopłatę zadań w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W imieniu powiatu lipskiego umowę podpisali Starosta Powiatu – Sławomir Śmieciuch, Wicestarosta - Maria Węgrzecka oraz Skarbnik - Grażyna Maryniak- Gawrylik.

  Dodany 17.01.2020 przez Administrator

 • Logo

  ZAPROSZENIE

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: HISTORIA Drogi do wolności – Ziemia Lipska. Termin wykładu: 21 stycznia  (wtorek) godz. 11.00. Miejsce: Sala widowiskowa LCK. Wykład wygłosi Maraek Łata – historyk, regionalista. Po wykładzie spotkanie z przedstawicielami PCPR. Temat: Grupy niepełnosprawności, mozliwości dofinasowania z PFRON

  Dodany 16.01.2020 przez Administrator

 • Szkolenie KGW

  Serdecznie zapraszamy na szkolenie pod nazwą „Księgowość w Kołach Gospodyń Wiejskich”. Szkolenie odbędzie się we wtorek, 21 stycznia o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku. Warsztaty poprowadzi Barbara Kaczmarczyk - wieloletnia księgowa w organizacjach pozarządowych i KGW. Serdecznie zapraszamy!

  Dodany 14.01.2020 przez Administrator

 • Komunikat PCPR

  Komunikat PCPR.

  Dodany 13.01.2020 przez Administrator

 • 8.01.2020

  Sztab Kryzysowy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

  W dniu 8 stycznia 2020 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w  Lipsku odbyło się Posiedzenie Sztabu Kryzysowego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W posiedzeniu uczestniczyło 16 osób w tym 7 członków Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wg. załączonej listy obecności. Posiedzeniu przewodniczył Pan Sławomir Śmieciuch – Starosta Lipski.

  Dodany 10.01.2020 przez Administrator