Biuletyn Infromacji Publicznej Portal Posiedzenia.pl Portal mapowy

Aktualności

 • Uroczysty apel na Rynku w Lipsku

  20 września 2019 roku na Rynku w Lipsku odbył się uroczysty apel z okazji odsłonięcia tablicy upamiętniającej policjantów ziemi lipskiej zamordowanych na wschodzie i poległych w czasie II wojny światowej oraz upamiętnienie postaci generała Kazimierza Młodzianowskiego w 100 rocznicę powstania Policji Państwowej.

  Dodany 21.09.2019 przez Administrator

 • 19.09.2019

  Dofinansowanie realizacji zadań drogowych

  Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Radomiu odbyła się uroczystość wręczenia symbolicznego czeku na dofinansowanie realizacji zadań drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Symboliczny czek odebrał Starosta Lipski – Sławomir Śmieciuch.

  Dodany 19.09.2019 przez Administrator

 • Informacja o utrudnieniach - zmiana numerów telefonów

  Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianą Regulaminu organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Lipsku, zmianie uległy niektóre numery telefonów. Aktualne numery telefonów do poszczególnych komórek organizacyjnych znajdziecie Państwo w zakładce Struktura organizacyjna urzędu. Przepraszamy za utrudnienia. 

  Dodany 16.09.2019 przez Administrator

 • Patronat honorowy

  Powiatowe Święto Plonów 2019 - Patronat Honorowy

   

  Współorganizator: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

   

  Patronat Honorowy nad Powiatowym Świętem Plonów objęli: Biskup Henryk Tomasik, Marek Suski- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Sekretarz Stanu, Zdzisław Sipiera – Wojewoda Mazowiecki, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego. 

  Serdecznie dziękujemy!

 • Patronaty medialne

  Powiatowe Święto Plonów 2019 - Patronat medialny

   

  Patronat medialny nad Powiatowym Świętem Plonów w Lipsku objęli:

  Radomska Grupa Mediowa, Radio Plus Radom, Radio Ostrowiec, Twoje Radio Lipsko, Echo Dnia Radomskie, Tygodnik Radomski, Tygodnik Poradnik Rolniczy, Obiektywnie.info.pl

  Dziękujemy i czekamy na relacje.

 • Logo RDC

  Powiatowe Święto Plonów 2019 - podziękowanie dla RDC

  Serdeczne podziękowanie ślemy naszemu partnerowi RDC - Radio dla Ciebie.
  Pod linkiem: https://www.rdc.pl/podcast/losiowisko-z-lipska-15-09-2019 znajdą Państwo rozmowy z naszymi lokalnymi działaczami; "O walorach turystycznych, historii, rolnictwie, o bibliotekach jako lokalnych centrach kultury, o kulturze ludowej i muzykowaniu na skrzypcach w regionie Powiśla", które powstały w radiostacji radia podczas Powiatowego Święta Plonów w Lipsku. 

 • Powiatowe Święto Plonów 2019 - listy z podziękowaniami

  Serdecznie dziękujemy za listy z podziękowaniami. Wszystkie podkreślają, że Powiatowe Święto Plonów w Lipsku, było bardzo ważnym wydarzeniem dla rolników, sadowników, hodowców oraz ich rodzin, ale również wszystkich mieszkańców naszego regionu.

 • Dożynki 2019

  XX Dożynki - Powiatowe Święto Plonów 2019

  Powiatowe Święto Plonów to już dwudziesta edycja dożynek, które odbywają się w naszym regionie. To największe w okolicy święto rolnicze, z bogatą tradycją. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Powiatowego Święta Plonów 2019.

  Fotorelacja 1 - materiały SP Lipsko, Fotorelacja 2 - autor: K.Furmanek

 • Masz Głos – czyli bądź aktywny lokalnie!

  Ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej. Chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin bądź czystszym powietrzu? Dołącz do akcji Masz Głos – rejestracja trwa przez cały wrzesień na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy – wystarczy zapał do działania na rzecz Twojej miejscowości. Najskuteczniejsi mogą zdobyć nagrodę Super Samorząd.

  Dodany 18.09.2019 przez Administrator

 • XX Dożynki - Powiatowe Święto Plonów 2019

  Powiatowe Święto Plonów to już dwudziesta edycja dożynek, które odbywają się w naszym regionie. To największe w okolicy święto rolnicze, z bogatą tradycją. W tym szczególnym dniu podsumowania trudu pracy rolnika, wspólnie ze społeczeństwem powiatu będą uczestniczyć wystawcy sprzętu rolniczego i środków do produkcji rolnej, Koła Gospodyń Wiejskich, organizacje pozarządowe oraz lokalni przedsiębiorcy. 

 • List Prezesa KRUS

  List Prezes KRUS z okazji Dożynek

  Na prośbę Placówki Terenowej KRUS w Lipsku zamieszczamy List Prezesa KRUS skierowanego do rolników z okazji Dożynek. 

  Dodany 11.09.2019 przez Administrator

 • 8.09.2019

  Mazowieckie Święto Plonów

  Święto Plonów to kultura i bogata tradycja, głęboko zakorzeniona w świadomości mieszkańców wsi i miast. Tegoroczne Mazowieckie Święto Plonów odbyło się w Ciechanowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z udziału przedstawicieli Powiatu Lipskiego w Mazowieckim Święcie Plonów.

  Dodany 9.09.2019 przez Administrator

 • Zaproszenie

  100 rocznica powstania Policji Państwowej

  Komendant Powiatowy Policji w Lipsku mł. insp. Wojciech Brandt oraz Starosta Lipski Sławomir Śmieciuch maja zaszczyt zaprosić mieszkańców powiatu lipskiego na uroczyste obchody 100 rocznicy powstania Policji Państwowej połączone z upamiętnieniem postaci generała Kazimierza Młodzianowskiego.

  Dodany 6.09.2019 przez Administrator

 • 31.08.2019

  VIII strażacka pielgrzymka nadwiślańskich powiatów

  VIII strażacka pielgrzymka nadwiślańskich powiatów do sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego do Wysokiego Koła. W 80 Rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W dniu 31 sierpnia 2018r odbyła się VIII pielgrzymka strażaków PSP i OSP oraz sympatyków pożarnictwa  z powiatów: kozienickiego, lipskiego, zwoleńskiego i gminy Puławy do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole.

  Dodany 2.09.2019 przez Administrator

 • 29.08.2019

  Studia pielęgniarskie w Lipsku - spotkanie organizacyjne

  Studia pielęgniarskie w Lipsku - spotkanie organizacyjne. Dzisiaj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie utworzenia w Lipsku studiów I stopnia (licencjackich) na kierunku pielęgniarstwo przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku.

  Dodany 29.08.2019 przez Administrator

 • Informacja o utrudnieniach - legalizacja drzewa

  Uprzejmie informujemy, że w związku z nieobecnością specjalisty ds. lasów nadzorowanych, w dniach od 02.09.2019 r. do 16.09.2019 r. nie będzie się odbywała legalizacja drzewa w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa. Przepraszamy Państwa za utrudnienia. 

  Dodany 28.08.2019 przez Administrator

 • 25.08.2019

  Uroczyste obchody 75 rocznicy bitwy pod Dębowym Polem

  Przedstawiciele powiatu lipskiego: Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch, Wicestarosta - Pani Maria Węgrzecka, Przewodniczący Rady Powiatu - Józef Sosnowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Roman Kowaleczko wraz z Członkami Rady Powiatu lipskiego uczestniczyli 25 sierpnia br. w uroczystości poświęconej 75. rocznicy bitwy pod Dębowym Polem - Margrabszczyzną.

  Dodany 28.08.2019 przez Administrator

 • 25.08.2019

  Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych w Pawłowicach

  25 sierpnia 2019 roku w Pawłowicach odbyło się organizowane już od kilku lat w gminie Solec nad Wisłą święto producentów owoców i warzyw ,,Powiśla” pod nazwą „Nadwiślańskie Święto Upraw Ogrodniczych”. Rozpoczęło się mszą św. w intencji rolników odprawioną w miejscowym kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela. 

  Dodany 28.08.2019 przez Administrator

 • Zobacz więcej ...