Biuletyn Infromacji Publicznej Portal Posiedzenia.pl Portal mapowy

Archiwum 2019

Archiwum » Archiwum 2019

 • 24.05.2019

  Uroczyste otwarcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 747

  Otwarcie odbyło się dzisiaj (24 maja). Droga ta, to 8,5-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 747, która biegnie od mostu na Wiśle w Solcu nad Wisłą do drogi krajowej nr 79 w Lipsku. Inwestycja pochłonęła 54,5 mln zł.

  Dodany 27.05.2019 przez Administrator

 • Ćwiczenia sił zbrojnych - syreny alarmowe na Mazowszu

  W najbliższy wtorek 28 maja br. między godziną 08.00 a 18.00 na terenie województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Włączenie syren na terenie powiatu i gminy zależy od scenariusza i przebiegu ćwiczenia. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE/SAREX-19.

  Dodany 27.05.2019 przez Administrator

 • Bezpłatne szkolenie

  Starostwo Powiatowe w Lipsku oraz Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz JST (jednostki samorządu terytorialnego) na darmowe szkolenie organizowane  w ramach projektu „Inkubacja i wsparcie ekonomii społecznej w subregionie radomskim” współfinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

  Dodany 22.05.2019 przez Administrator

 • Dzień Strażaka 2019

  Dzień Strażaka 2019

  W dniu 17.05.2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odbyły się uroczystości z okazji „Dnia Strażaka 2019”, które poprzedziło honorowe oddawanie krwi od godzin porannych w przybyłym pod siedzibę KP PSP w Lipsku ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha w Radomiu. Zebrana krew w ilości 9,5 litra trafi do osób potrzebujących tego bezcennego daru serca z powodu choroby, wypadku czy innego zdarzenia losowego. Wśród krwiodawców byli strażacy powiatu lipskiego.

  Dodany 22.05.2019 przez Administrator

 • Plakat konkursowy

  Konkurs Fotograficzny „Polska smakuje”

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz drugi organizuje ogólnopolski konkurs fotograficzny. Celem Konkursu „Polska smakuje” jest promowanie produktów rolnych i żywnościowych, w tym szczególnie ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich.

  Dodany 16.05.2019 przez Administrator

 • Konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”

  Już po raz czternasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Na zgłoszenia czekamy do 14 czerwca!  Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „Serdeczne Mazowsze” nawiązujące do serdeczności i gościnności zarówno mieszkańców jak i samego regionu.

  Dodany 15.05.2019 przez Administrator

 • 10.05.2019

  Życzenia z okazji Dnia Położnej i Dnia Pielęgniarki

  Z okazji Dnia Położnej i Dnia Pielęgniarki, Sławomir Śmieciuch - Starosta Lipski oraz Maria Węgrzecka – Wicestarosta Powiatu Lipskiego osobiście złożyli najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pielęgniarek i położnych z Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku oraz pielęgniarkom z Domu Pomocy Społecznej w Lipsku.

  Dodany 10.05.2019 przez Administrator

 • 3.05.2019

  Uroczyste obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Tegoroczne obchody uchwalenia konstytucji były podzielone na 3 uroczyste części. Pierwsza część odbyła się na cmentarzu parafialnym w Lipsku, gdzie delegacje powiatu, miasta i gminy, instytucji oraz stowarzyszeń na mogiłach żołnierzy Wojska Polskiego i przy Krzyżu Katyńskim dokonały złożenia kwiatów. Zapalone zostały znicze.

  Dodany 4.05.2019 przez Administrator

 • Dzień Strażaka

  Życzenia z okazji Dnia Strażaka

 • 2.05.2019

  Uroczysty Apel z okazji Dnia Flagi Państwowej

  W dniu 2 maja 2019 roku na placu przed obiektem Komendy Powiatowej PSP w Lipsku odbył się uroczysty apel na którym została podniesiona na maszt flaga państwowa, przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego.

  Dodany 2.05.2019 przez Administrator

 • Logo konkursu

  Informacja o rozstrzygnięciu konkursu KRUS

  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Lipsku informuje, iż etap PT KRUS IX  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje’’ został rozstrzygnięty.

  Dodany 30.04.2019 przez Administrator

 • Plakat

  Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie

  Czy wiesz, że w Polsce istnieje ponad 370 instytucji realizujących społeczne programy stypendialne?* Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź, jakie masz możliwości finansowania dalszego rozwoju! Polska i zagraniczna oferta stypendiów jest ogromna, a programy skierowane są do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców. 

  Dodany 25.04.2019 przez Administrator

 • Plakat - Moja flaga

  Niepodległa - moja flaga

  Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jedyne rocznice, które na stałe wpisały się w historię Polski. 1 maja będziemy obchodzić 15. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, a dwa dni później Święto Konstytucji 3 maja. Warto uczcić te trzy majowe świąteczne dni wywieszając polską flagę.

  Dodany 25.04.2019 przez Administrator

 • Cyfrowa majówka

  Cyfrowa majówka – konkurs inicjatyw lokalnych

  Trzydniowa majówka? Dla nas to za mało. W tym roku organizujemy majówkę, która potrwa osiem dni! Chcesz grilla? Niech będzie grill. Chcesz leżaki? Niech będą leżaki. A może kino pod chmurką? Pewnie! Ważne żebyście pamiętali też o… cyfryzacji!. Sprawa jest bardzo prosta. W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się (a może i nawet nauczyło) co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. 

  Dodany 23.04.2019 przez Administrator

 • Spotkanie 17.04.2019

  Spotkanie z przedstawicielami EURO-PARK WISŁOSAN

  Spotkanie dotyczące współpracy z przedsiębiorcami w ramach nowych inwestycji w obszarze zarządzanym przez Tarnobrzeską Strefę Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN

  Dodany 18.04.2019 przez Administrator

 • Logo UTW

  Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: PRAWO - PRAWA KONSUMENTA. Termin wykładu: 25 kwietnia 2019 r (czwartek) godz. 11.00. Miejsce: Sala widowiskowa LCK. Wykład wygłosi mgr Krzysztof Figarski

  Dodany 18.04.2019 przez Administrator

 • Flaga powiatu lipskiego

  Zarządzenie Starosty

  Zgodnie z zarządzeniem Starosty Powiatu Lipskiego wyznacza się dzień 2 maja 2019 r. dniem wolnym od pracy dla wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Lipsku.

  W zamian za dzień wolny 2 maja 2019 r. wyznacza się dzień 11 maja 2019 r. dniem pracy.

  Dodany 18.04.2019 przez Administrator

 • Plakat

  Spotkanie z przedstawicielami EURO-PARK WISŁOSAN

  Przedsiębiorco!

  17 kwietnia (w środę) o godzinie 10 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku Starosta Lipski organizuje spotkanie z Włodarzami gmin powiatu lipskiego oraz przedstawicielami EURO-PARK WISŁOSAN. Zapraszamy również przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw. Na spotkaniu zostaną poruszone tematy dotyczące m.in.: tworzenia nowych miejsc pracy, powstania nowych przedsiębiorstw, zwiększenia zdolności produkcyjnych, produkcji nowych wyrobów i dywersyfikacji produkcji, projektów inwestycyjnych.

  Dodany 10.04.2019 przez Administrator

 • 14.04.2019

  Podsumowanie kursów szkoleniowych w KP PSP w Lipsku.

  W dniu 14.04.2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odbył się uroczysty apel w którym podsumowano Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych realizowane w okresie od 22 lutego 2019 roku do 14 kwietnia 2019 roku, kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy połączone z ćwiczeniami i warsztatami medycznymi. 

  Dodany 15.04.2019 przez Administrator

 • Zaproszenie

  Zaproszenie

  Komendant  Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku oraz Starosta Lipski  działając we współpracy z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lipsku oraz władzami „Samorządu Terytorialnego” z gmin powiatu  lipskiego uprzejmie zapraszają na apel do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, ul. Partyzantów 3, w dn.14.04.2019r. (niedziela) godz. 10:00 na którym nastąpi podsumowanie kursu podstawowego strażaków OSP oraz kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy połączonego z warsztatami medycznymi w zakresie wyposażenia i użytkowania sprzętu ratownictwa medycznego będącego na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu lipskiego.

  Dodany 12.04.2019 przez Administrator

 • 10.04.2019

  "Sprawni jak żołnierze"

  Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch oraz Przewodniczący Rady Powiatu - Józef Sosnowski i Radosław Kotowicz wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu wręczyli puchary zwycięzcom Rejonowych Zawodów Sportowo - Obronnych "Sprawni jak żołnierze" odbywających się w Lipsku. Rywalizacje rozegrano w dniu 10 kwietnia 2019 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku oraz na stadionie miejskim.

  Dodany 12.04.2019 przez Administrator

 • 10.04.2019

  9. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

  W dniu 10.04.2019r. władze powiatu lipskiego, służby mundurowe, stowarzyszenia, strzelcy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku, członkowie NSZZ „Solidarność” Komisja Terenowa w Lipsku i przedstawiciele Rady Miejskiej w Lipsku upamiętnili ofiary katastrofy Smoleńskiej, która miała miejsce 9 lat temu.

  Dodany 12.04.2019 przez Administrator

 • Flaga powiatu lipskiego

  Zmiana godzin urzędowania w dniu 8.03.2019

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 8.03.2019 urząd będzie prowadził obsługę interesantów do godziny 14.15.

  Dodany 8.03.2019 przez Administrator

 • 1.04.2019

  Zmiana Dowódcy 42.Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu

  W dniu 01.04.2019r. delegacja powiatu lipskiego wzięła udział w uroczystości przekazania dowództwa 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego przez płk. dypl. Pil. Jana Skowronia płk. dypl. pil. Maciejowi Siemińskiemu.

  Dodany 10.04.2019 przez Administrator

 • 5.04.2019

  Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Wyniki Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - eliminacje powiatowe 05.04.2019 r. Organizatorzy: Starostwo Powiatowe oraz Komenda Powiatowa Policji w Lipsku, przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu, Gminą Ciepielów oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku.

  Dodany 9.04.2019 przez Administrator

 • Logo

  Bezpłatne miejsca na stacjonarne studia I stopnia

  Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłasza nabór na trzy bezpłatne miejsca na stacjonarne studia I stopnia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Dostępne kierunki to Informatyka i Zarządzanie Informacją. W 2019 r. został uchwalony nowy regulamin przyznawania i realizacji bezpłatnych miejsc w PJATK.

  Dodany 8.04.2019 przez Administrator

 • „Młodzież Zapobiega Pożarom”

  W dniu 25 marca 2019 roku w Lipsku odbyły się po raz dwudziesty eliminacje powiatowe 42. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. 

  Dodany 1.04.2019 przez Administrator

 • Logo UTW

  Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: HISTORIA SZTUKI - IKONY. Po wykładzie wernisaż wystawy malarstawa Ks. Stanisława Drąga POWSTANIE STYCZNIOWE – POWSTANIE SERC

  Dodany 20.03.2019 przez Administrator

 • Logo

  KOWR czeka na zgłoszenia do „Bitwy Regionów”

  Przed nami kolejna edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca br.

  Dodany 18.03.2019 przez Administrator

 • 14.03.2019

  Oceniono poziom bezpieczeństwa przeciwpowodziowego powiatu

  Na wspólnym posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipsku oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Lipskiego, które odbyło się w dniu 14 marca 2019rna sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku dokonano oceny stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego powiatu lipskiego.

  Dodany 15.03.2019 przez Administrator

 • Od 2019 roku bezpłatna pomoc prawna dla każdego

  Od początku 2019 roku z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego może skorzystać każda osoba, której nie stać na uzyskanie odpłatnej porady i która złoży stosowne oświadczenie. Umawianie wizyty oraz więcej szczegółów pod numerem telefonu 483783016.

  Dodany 12.03.2019 przez Administrator

 • Kwalifikacja wojskowa 2019

  Kwalifikacji wojskowej podlegać będą: - mężczyźni urodzeni w 2000 roku; - mężczyźni urodzeni w latach 1995-1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej; - osoby urodzone w latach 1998-1999 r., które:...

  Zmieniony 29.03.2019 przez Administrator

 • Flaga powiatu lipskiego

  Zmiana godzin urzędowania w dniu 18.04.2019

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 18.04.2019 urząd będzie prowadził obsługę interesantów do godziny 13.50. Za utrudnienia przepraszamy.

  Dodany 18.04.2019 przez Administrator

 • 5.03.2019

  "Nowa Piątka" spotkanie u premiera

  Wprowadzenie 500+ na każde dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia oraz „emerytura plus” to tylko niektóre z rozwiązań omówionych przez szefa rządu oraz ministrów podczas prezentacji nowych rozwiązań dla Polaków. W spotkaniu z Premierem udział wzięli przedstawiciele powiatu lipskiego;  Starosta Lipski Sławomir Śmieciuch, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Kazimierz Czerwonka emeryt  oraz Jakub Lackowski przedstawiciel młodzieży do lat 26 z terenu powiatu lipskiego.

  Dodany 6.03.2019 przez Administrator

 • Baner

  Programu stypendialny Horyzonty Fundacji EFC

  Fundacja EFC realizuje Program Stypendialny Horyzonty (dawniej Marzenie o Nauce) od 2009 roku. Od ponad dziewięciu lat przyznajemy stypendia na czas nauki w szkole ponadpodstawowej. Tworzymy unikatową przestrzeń dla młodych ludzi do zdobywania wiedzy oraz rozwijania pasji i pomysłów. Zachęcamy stypendystów do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym, zaangażowania obywatelskiego i budowania swojego poczucia własnej wartości jako Polaków i jako Europejczyków.

  Dodany 4.03.2019 przez Administrator

 • 1.03.2019

  Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  Dzisiaj, po raz dziewiąty obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości miały miejsce w kościele pw. Św. Trójcy, na cmentarzu parafialnym w Lipsku oraz w Lipskim Centrum Kultury. Wydarzenie trwało kilka godzin.

  Dodany 28.02.2019 przez Administrator

 • Baner

  Program Pomocy Dzieciom

  Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

  Dodany 1.03.2019 przez Administrator

 • 1.03.2019

  Narada szkoleniowo -zadaniowa

  W dniu 1 marca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Lipsku odbyła się narada szkoleniowo -zadaniowa pracowników ds. zarządzania  kryzysowego starostwa powiatowego i gmin powiatu lipskiego. Naradę prowadził Marian Wodnicki - kierownik referatu spraw obywatelskich, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.

  Dodany 1.03.2019 przez Administrator

 • Baner

  Program Stypendialny Horyzonty

  Program pokrywa koszty związane między innymi z mieszkaniem w bursie, wyżywieniem, opłatami szkolnymi, zakupem podręczników czy nauką języka. Nasze wsparcie to także finansowanie pasji takich, jak nauka rysunku czy nurkowania. Ale Horyzonty to również zobowiązanie ze strony uczestników programu do działania na rzecz innych. Możliwości są różne, od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom.

  Dodany 28.02.2019 przez Administrator

 • Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim

  W czwartek 21 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział: Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch, Wicestarosta Lipski - Maria Węgrzecka, Radny powiatu - Antoni Ćwikliński.

  Zmieniony 1.03.2019 przez Administrator

 • Logo MCPS

  Wojewódzki Program Polityki Senioralnej na lata 2019-2021

  Szanowni Państwo,

  W ramach realizacji zadań z zakresu polityki senioralnej przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej opracowany został projekt "Wojewódzkiego Programu Polityki Senioralnej na lata 2019-2021". Na posiedzeniu w dniu 12 lutego 2019 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego wyraził zgodę na przeprowadzenie konsultacji społecznych ww. projektu Programu, które odbędą się w terminie od 27 lutego 2019 r. do 26 kwietnia 2019 r.

  Dodany 20.02.2019 przez Administrator

 • Logo konkursu

  XVII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.

  Dodany 20.02.2019 przez Administrator

 • KRUS logo

  Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje

  Zapraszamy dzieci do udziału w 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Już po raz dziewiąty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2019 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje’’. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Dodany 20.02.2019 przez Administrator

 • Flaga powiatu lipskiego

  PIELĘGNIARSTWO studia licencjackie

  Informujemy, że istnieje możliwość rozpoczęcia studiów I stopnia na kierunku PIELĘGNIARSTWO (studia licencjackie). W przypadku gdy liczba chętnych przekroczy 50 osób studia będą odbywać się w Lipsku. Więcej informacji oraz zapisy w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Lipsku.

  Dodany 18.02.2019 przez Administrator

 • Flaga powiatu lipskiego

  Problemy z łacznością telefoniczną w PZDSOoN.

  Ze względu na awarię łącz operatora telekomunikacyjnego w dniu dzisiejszym tj. 18.02.2019 r. mogą wystapić problemy z łacznością telefoniczną w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Za utrudnienia przepraszamy.

  Dodany 18.02.2019 przez Administrator

 • 12.02.2019

  Gazyfikacja powiatu lipskiego

  Z inicjatywy Posła na Sejm RP Pana Andrzeja Kosztowniaka odbyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym w Radomiu Polskiej Spółki Gazownictwa reprezentowanej przez Pana Dyrektora Oddziału Gazowniczego z samorządowcami regionu radomskiego.

  Dodany 14.02.2019 przez Administrator

 • II Sesja Rady Powiatu

  Działalność nowej władzy powiatu na początku kadencji

  - Będą brane pod uwagę wszystkie głosy, które… mam nadzieją z rozwagą przyczynią się do budowania wspólnego dobra dla naszego powiatu. Silnikami tego „naszego statku” będą wszystkie gminy powiatu lipskiego, a współpraca z nimi i ogólne zrozumienie, będą najważniejszą cechą VI kadencji Rady Powiaty Lipskiego - tymi słowami 19 listopada, Sławomir Śmieciuch podczas inauguracyjnej sesji nowej rady powiatu podziękował radnym za wybór jego kandydatury na objecie funkcji Starosty. Zaznaczył nimi również swoją wizję na podejmowane działania.

  Dodany 12.02.2019 przez Administrator

 • Logo PZN

  Projekt „Aktywny Absolwent”

  Instytut Tyflologiczny PZN zaprasza do udziału w projekcie „Aktywny Absolwent” współfinansowanego ze środków PFRON, realizowanego w ramach pilotażowego programu „ Absolwent”.

  Dodany 11.02.2019 przez Administrator

 • Flaga powiatu lipskiego

  Kalendarz planowanych imprez w roku 2019

  Zapraszamy jednostki, instytucje i stowarzyszenia do przesyłania informacji na temat planowanych imprez w roku 2019 na terenie powiatu lipskiego w celu zamieszczenia we wspólnym kalendarzu wydarzeń na rok 2019.

  Dodany 30.01.2019 przez Administrator

 • 23.01.2019

  Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku wyróżniony

  Z okazji 100 rocznicy powstania Publicznych Służb Zatrudnienia w dniu 23 stycznia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta konferencja. Podczas gali Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Pani Elżbieta Rafalska i Sekretarz Stanu Pan Stanisław Szwed wręczyli wyróżnienia i statuetki dla 16 powiatowych urzędów pracy najbardziej wyróżniających się spośród 340 urzędów działających w Polsce. 

  Dodany 30.01.2019 przez Administrator

 • 28.01.2019

  Uroczysta sesja Rady Powiatu w Lipsku

  W poniedziałek, 28 stycznia o godzinie 10 rozpoczęły się obrady V sesji Rady Powiatu Lipskiego obecnej kadencji. Sesja podzielona została na dwie części - roboczą i uroczystą. W części uroczystej podsumowano działania podejmowane na terenie powiatu i obszaru chronionego w roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

  Dodany 29.01.2019 przez Administrator

 • 23.01.2019

  Podsumowanie pracy Policji w minionym roku

  W środę odbyła się odprawa roczna, podsumowująca efekty pracy policjantów Komendy Powiatowej Policji w Lipsku w 2018 roku. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z/s w Radomiu inspektor Kamil Borkowski, kierownictwo lipskiej Policji, a także zaproszeni goście: Prokurator Rejonowy Anna Czarnecka – Sieczek, Prezes Sądu Rejonowego w Lipsku Andrzej Jędra, Starosta Lipski Sławomir Śmieciuch, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku brygadier Tomasz Krzyczkowski.

  Dodany 29.01.2019 przez Administrator

 • 23-24.01.2019

  Zabawa z dziećmi w SOSW w Hucie

  W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Hucie przez dwa kolejne dni 23 - 24 stycznia 2019 r. rozbrzmiewała muzyka karnawałowa. Dla dzieci Ośrodka przy wsparciu sponsorów i licznie zaproszonych gości zorganizowano bal pn. „Karnawał w wolnej Polsce”. 

  Dodany 27.01.2019 przez Administrator

 • Logo

  Zimowisko dla dzieci rolników 2019

  Jak każdej zimy, już od kilkunastu lat, NSZZ RI „Solidarność” organizuje zimowy wypoczynek dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, który dofinansowany jest przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Warunkiem skorzystania z oferty jest podleganie przez co najmniej jednego z rodziców (opiekunów prawnych) aktualnemu pełnemu ubezpieczeniu w KRUS.

  Dodany 16.01.2019 przez Administrator

 • 15.01.2018

  Spotkanie samorządowców powiatu lipskiego

  Na zaproszenie Starosty Lipskiego Sławomira Śmieciucha w dniu 15 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie samorządowców powiatu lipskiego. Było to kolejne (trzecie) spotkanie przedstawicieli gmin i powiatu.

  Dodany 15.01.2019 przez Administrator

 • 11.01.2019

  Wizyta Ministra Zdrowia w Lipsku

  W dniu 11 stycznia 2019 o godz.10.00 odbyło się spotkanie Pana Starosty Lipskiego Sławomira Śmieciucha z Ministrem Zdrowia Panem Januszem Cieszyńskim oraz Panią Poseł na Sejm RP Anną Kwiecień reprezentującą Prawo i Sprawiedliwość.

  Dodany 11.01.2019 przez Administrator

 • Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 roku

  Kalendarium statystycznych badań ankietowych

  Badania ankietowe realizowane przez Urząd Statystyczny w Warszawie mają charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Przez cały rok, równocześnie, prowadzonych jest wiele badań. Stopień ich realizacji i dane pozyskane z każdego gospodarstwa (nawet jednoosobowego) są istotne dla całego procesu badawczego i jakości pozyskanych informacji.

  Dodany 8.01.2019 przez Administrator

 • Logo UTW

  Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

  Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zaprasza swoich studentów na wykład z cyklu: NA WIEDZĘ NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO Czyli ucz się seniorze. Termin wykładu:16 stycznia 2019 r godz. 12.00. Miejsce: Sala widowiskowa LCK. Wykład wygłosi prof. dr hab Henryk Bednarczyk. 

  Dodany 8.01.2019 przez Administrator

 • Logo programu

  III edycja Programu „Razem bezpieczniej”

  Nabór projektów do dofinansowania w 2019 r. w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” został wydłużony do 18 stycznia br. W 2019 r. w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Na finansowanie zadań programu zaplanowano 6 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa.

  Dodany 7.01.2019 przez Administrator