Biuletyn Infromacji Publicznej Portal Posiedzenia.pl Portal mapowy

Archiwum 2014

Archiwum » Archiwum 2014

 • 5 grudnia - Dzień Dobrych Ludzi

  W Polsce jest wiele tysięcy małych grup wolontariackich produkujących dobro w swoim środowisku lokalnym. Niestety często ich działania są niedostrzegane, niedoceniane i niewspierane finansowo by mogły się rozwijać. Mamy świadomość, że prawie żadnej małej gminy w Polsce nie stać na to by sfinansować własną kampanię promującą wolontariat młodzieżowy w swoim środowisku.

  Dodany 5.12.2014 przez Administrator

 • PROTOKÓŁ ZBIORCZYCH WYNIKÓW GŁOSOWANIA - sejmik

  PROTOKÓŁ ZBIORCZYCH WYNIKÓW GŁOSOWANIA NA OBSZARZE POWIATU LIPSKIEGO, Okręg nr 5 w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

  Dodany 21.11.2014 przez Administrator

 • PROTOKÓŁ Z WYBORÓW do Rady Powiatu Lipskiego

  PROTOKÓŁ Z WYBORÓW do Rady Powiatu Lipskiego sporządzony dnia 18 listopada 2014r. przez Powiatową Komisję Wyborczą w Lipsku wraz z zestawieniami wyników głosowania i podziału mandatów w okręgach wyborczych

  Dodany 20.11.2014 przez Administrator

 • Historyczne połączenie brzegów Wisły

  12 listopada 2014 r. na pograniczu powiatów: lipskiego i opolskiego doszło do symbolicznego scalenia konstrukcji budowanego mostu łączącego dwa brzegi Wisły. Symbolicznego zespawania nasuwanych z obu stron konstrukcji mostu dokonali przedstawiciele władz samorządowych z terenu województw mazowieckiego i lubelskiego.

  Dodany 14.11.2014 przez Administrator

 • 96 Rocznica Odzyskania Niepodległości

  Starosta Lipski, Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko oraz Lipskie Centrum Kultury zapraszają do wzięcia udziału w obchodach 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

  Początek uroczystości o godzinie 16.00 przed Lipskim Centrum Kultury. 

  Dodany 10.11.2014 przez Administrator

 • Konkurs fotograficzny "Zabytek na pierwszym planie"

  Szanowni Państwo, z przyjemnością informuję o tym, że Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje konkurs fotograficzny "Zabytek na pierwszym planie". Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Fotografie zgłaszane do konkursu mają przedstawiać mazowiecki zabytek nawiedzony przez ducha, dlatego jego hasło przewodnie brzmi: "Złap ducha". Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2014 r.

  Dodany 7.11.2014 przez Administrator

 • Informator o uprawnieniach wyborczych "Pełnosprawny wyborca"

  W związku z realizacją projektu "Pełnosprawny wyborca", którego celem jest rozpowszechnienie informacji o uprawnieniach w głosowaniu osób starszych i z niepełnosprawnościami (takich, jak głosowanie przez pełnomocnika, głosowanie korespondencyjne, za pomocą nakładki w alfabecie Braille'a) oraz badanie dostępności gminy dla tych osób (przystosowanie architektoniczne, dostęp do informacji publicznej), przygotowaliśmy dla Państwa w pełni dostępny Informator Wyborczy, będący kompendium wiedzy na temat udogodnień w głosowaniu wyżej wspomnianych grup wyborców.

  Dodany 5.11.2014 przez Administrator

 • Wystawa fotografii roślin i ogrodów

  Nadleśnictwo Marcule zaprasza na wystawę fotografii roślin i ogrodów zwycięzców i laureatów międzynarodowych konkursów "International Garden Photographer of the Year". Wystawa czynna będzie w dniach 11.11.2014 - 11.01.2015 r. na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach. Uroczysty wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 16.00 w dniu 11.11.2014 r.

  Dodany 30.10.2014 przez Administrator

 • OBWIESZCZENIE Powiatowej Komisji Wyborczej w Lipsku

  OBWIESZCZENIE Powiatowej Komisji Wyborczej w Lipsku z dnia 22 października 2014 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych do Rady Powiatu Lipskiego w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r.

  Dodany 23.10.2014 przez Administrator

 • Medal Pamiątkowy "Pro Masovia" dla Powiatu Lipskiego

  Medal Pamiątkowy "Pro Masovia" jest wyróżnieniem okolicznościowym nadawanym: osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, instytucjom państwowym oraz innym osobom prawnym i jednostkom organizacyjnym nie mającym osobowości prawnej, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Mazowieckiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

  Dodany 17.10.2014 przez Administrator

 • Jubileusz 30-lecia Szpitala Powiatowego w Lipsku i 15-lecia Powiatu Lipskiego

  Fotorelacja z jubileuszu 30-lecia Szpitala Powiatowego w Lipsku i 15-lecia Powiatu Lipskiego...

  Dodany 13.10.2014 przez Administrator

 • Ułˆatwienia w wykonywaniu prawa wyborczego

  Fundacja Terebint ma przyjemność przedstawić poradnik dla osób sprawnych inaczej oraz osób powyżej 75 roku życia, na temat ułˆatwień w wykonywaniu prawa wyborczego, a ujętych w Ustawie Prawo Wyborcze z dnia 5 stycznia 2011r. Opracowanie obejmuje podręcznik w formie pliku do wydruku, a także plików dźwiękowych możliwych do odsˆłuchania na stronie internetowej: www.fundacja-terebint.cba.pl/proj004.php. Opracowanie to można pobrać także na wˆasne urządzenia obsˆugujące format MP3, a także przekazać innym osobom.

  Dodany 10.10.2014 przez Administrator

 • Ćwiczenie sztabowe Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego p.k. „WISŁA - 2014”

  RAPORT z ĆWICZENIA SZTABOWEGO POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO  W LIPSKU p.k. „WISŁA - 2014” w dniu 27 września 2014r.

  Dodany 29.9.2014 przez Administrator

 • Sukces Lipska i Łazisk.

  Powiatowe Środowiskowe Domy Samopomocy z Lipska i Łazisk zajęły I miejsce w XIV Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Śrosowiskowych Domów Samopomocy w Sochaczewie. W dwudniowym  przeglądzie, który odbył się w dniach 10-11 września brało udział 29 środowiskowych domów z całego Mazowsza. Zwycięskie przedstawieni pt. ”Co nam w duszy gra” zaprezentowane zostało przez 24 uczestników z obu placówek. 

  Dodany 23.9.2014 przez Administrator

 • Obchody 75 Rocznicy Mordu Jeńców Wojennych w Dąbrowie

  Dnia 14 września  2014 roku w Dąbrowie k. Ciepielowa odbyła się uroczystość uczczenia pamięci poległych żołnierzy Wojska Polskiego w 75 rocznicę ich bestialskiego mordu przez hitlerowskich najeźdźców. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz powiatu, jednostek organizacyjnych, inspekcji i straży powiatowych, Burmistrzowie Miasta i Gminy Lipsko, organizacje pozarządowe oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu i osoby przyjezdne.

  Dodany 17.9.2014 przez Administrator

 • Zaproszenie do udziału w II Fetting Festiwal

  Pragniemy serdecznie zaprosić do udziału w II Fetting Festiwal, który odbędzie się 18 października br. w Kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie. W tym roku będziemy wykonywać piosenki z repertuaru kultowej polskiej artystki - Alicji Majewskiej. Festiwal ma charakter konkursu muzycznego, do którego uczestnicy mogą zgłaszać się do dnia 30.09.2014 r. W jury zasiądą Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, Jerzy Walczak oraz Dariusz Dąbrowski. Ponadto uroczystość uświetni koncert Zbigniewa Wodeckiego. 

  Dodany 17.9.2014 przez Administrator

 • Obchody 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

  Szanowni Państwo,
  Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Było ono fenomenem na skalę światową. Tajne struktury państwa polskiego, podległe Rządowi RP na uchodźstwie nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Rozbudowane piony wojskowy i cywilny pozwalały na zachowanie ciągłości struktur państwowych. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, której 70. rocznicę również w tym roku, obchodzimy, ale  stworzenie siły moralnej, niepodległościowej tradycji, która pozwoliła przetrwać także czas komunistycznej dyktatury. (fragment listu otwartego Prezesa IPN)

  Dodany 17.9.2014 przez Administrator

 • Wykorzystanie środków UE na obszarach wiejskich - konferencja

  10.09.2014 r. w Lipsku przy współudziale Wicemarszałka Mazowsza pana Leszka Ruszczyka odbyła się konferencja prezentująca wykorzystanie środków UE  w województwie mazowieckim na obszarach wiejskich w latach 2007 - 2013 ze szczególnym uwzględnieniem powiatu lipskiego.

  Dodany 11.9.2014 przez Administrator

 • XVI edycja Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora

  Szanowni Państwo. 8 września rozpoczęło się zbieranie zgłoszeń do XVI edycji Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora, którą przyznaje Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatów do tego prestiżowego wyróżnienia. 

  Dodany 11.9.2014 przez Administrator

 • Szkoła z Klasą 2.0

  Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej od lat wierzy, że rozwój kompetencji kluczowych, kapitału społecznego i kulturowego młodych ludzi dokonuje się przede wszystkim w szkole. Polska edukacja potrzebuje szkół, w których dyrektorzy i nauczyciele chcą się rozwijać, stosować nowe metody nauczania i są świadomi swego znaczenia dla szkoły i uczniów.

  Dodany 1.9.2014 przez Administrator

 • Obchody 75 Rocznicy Mordu Jeńców Wojennych w Dąbrowie

  Wójt Gminy Ciepielów oraz Komitet Organizacyjny Obchodów 75 Rocznicy Mordu Jeńców Wojennych w Dąbrowie zaprasza na uroczystość uczczenia pamięci poległych, która odbędzie się 14 września 2014 roku przy pomniku bestialsko wymordowanych żołnierzy Wojska Polskiego w Dąbrowie k. Ciepielowa.

  Dodany 23.8.2014 przez Administrator

 • Rusza Regionalny Konkurs Grantowy Równać Szanse 2014

  W Regionalnym Konkursie Grantowym o dotacje do 7 500 zł na projekty trwające minimum
  6 miesięcy (pomiędzy 1 lutego a 31 sierpnia) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych planujące założyć stowarzyszenie, ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Działania realizowane w ramach projektu powinny być adresowane do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej (13-19 lat) ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców.

  Dodany 23.8.2014 przez Administrator

 • Zmiana lokalizacji Wydziału Komunikacji i Transportu

  Nowa siedziba wydziału: ul. Partyzantów 4, 27-300 Lipsko,

  tel./fax: 48 3320342

 • "Samorządność dla solidarności"

  Rok 2014 jest czasem wielkiej afirmacji sukcesu Rzeczypospolitej, na który składa się ćwierć wieku pracy obecnych mistrzów pracy organicznej, patriotów naszej codzienności. Może to również stanowić drogowskaz na kolejne lata harmonijnego rozwoju Rzeczypospolitej.

  Dodany 14.8.2014 przez Administrator

 • "Senior w obiektywie i za obiektywem"

  Szanowni Państwo

  Niniejszym mam zaszczyt poinformować Państwa o Konkursie Fotograficznym "Senior w obiektywie i za obiektywem" organizowanym przez Fundację Dworek Skórzewski - orgazniację pozarządową zajmującą się m. in. tworzeniem warunków do zamieszkania, opieki i spokojnego życia osobom starszym o różnym stopniu niepełnosprawności, ze schorzeniami wieku podeszłego, osobom samotnym, a także pomaganiem osobom kształcącym się w kierunkach realizujących podstawowe cele Fundacji.

  Dodany 5.8.2014 przez Administrator

 • IX FESTIWAL MUZYKI KLASYCZNEJ

  24.07.2014 - 27.07.2014 - SOLEC NAD WISŁĄ

  Fotorelacja z festiwalu.

  Zapraszamy.

  Dodany 1.8.2014 przez Administrator

 • V Festiwal Promocji i Lansu

  "ŚCIERNISKO - RZECZNIÓW 2014"

  27 lipca - stadion w Rzeczniowie - godzina 15.00

  Program festiwalu dostępny na stronie: www.rzeczniow.info

  Zapraszamy.

  Dodany 21.7.2014 przez Administrator

 • III AMATORSKI WYŚCIG KOLARSKI

  IM. KAZIMIERZA JASIŃSKIEGO 

  O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY LIPSKO W DNIU 16.08.2014r.

  ROZGRYWANY W RAMACH OBCHODÓW DNI LIPSKA

  Dodany 21.7.2014 przez Administrator

 • IX FESTIWAL MUZYKI KLASYCZNEJ

  24.07.2014 - 27.07.2014 - SOLEC NAD WISŁĄ

  Wstępny program festiwalu oraz relacje z poprzednich lat dostępne na stronie:

  Stowarzyszenia Przyjaciół Solca nad Wisłą.

  Zapraszamy.

  Dodany 10.7.2014 przez Administrator

 • ROLNIKU - śpiesz się powoli...!

  Prace na polu trwają wiele miesięcy. Aby uzyskać wysokie plony rolnicy orzą ziemię, bronują, nawożą pola, sieją zboża i tak rok w rok. Lipiec i sierpień to okres najintensywniejszej pracy na wsi. Rozpoczyna się okres zbiorów - koszenie zboża a potem prasowanie i zwożenie słomy z pól. Wszystko prędko, by uciec przed deszczową pogodą, która pogorszy zbiory i opóźni żniwa.

  Dodany 1.07.2014 przez Administrator

 • Nowe zasady wydawania kart parkingowych

  Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca 2014r. będą obowiązywały nowe zasady wydawania kart parkingowych osobom niepełnosprawnym i placówkom zajmującym się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych. Wydane do tego czasu karty parkingowe stracą swoją ważność z dniem 30. 11. 2014r.

  Dodany 30.6.2014 przez Administrator

 • 25 lat PTTK w Lipsku

  Uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Lipsku zaplanowane zostały na dzień 13.06.2014 r. Działacze lipskiego PTTK zorganizowali z tej okazji Dzień Turystyki składający się z kilku przedsięwzięć zachęcających do aktywności ruchowej, zaangażowania społecznego, lokalnej współpracy.

  Dodany 20.6.2014 przez Administrator

 • Kampania Rzecznika Praw Dziecka „Jestem mamy i taty”

  Z perspektywy dziecka największym problemem podczas rozwodu rodziców są towarzyszące mu destrukcyjne  zachowania dorosłych. Skłóceni rodzice, czy opiekunowie nie przebierają w środkach walki między sobą. Dziecko  mimowolnie staje się uczestnikiem wielu sytuacji, które poważnie naruszają jego poczucie bezpieczeństwa. W rezultacie  chaos spowodowany rozstaniem sprawia, że prawa dziecka schodzą na dalszy plan. Skalę problemu widać bardzo dobrze na przykładzie spraw wpływających do Biura Rzecznika Praw Dziecka. Szczególnie alarmujące są dane za rok 2013,  gdzie blisko połowa spośród ok. 50 tys. podjętych spraw dotyczy kwestii okołorozwodowych.

  Dodany 28.5.2014 przez Administrator

 • Informacja dla nauczycieli muzyki

  W związku z zamiarem utworzenia Szkoły Muzycznej I - go stopnia w Siennie, Starostwo Powiatowe w Lipsku prowadzi rozeznanie rynku pod kątem kwalifikacji posiadanych przez nauczycieli muzyki, określonych w Rozporządzeniu Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 28 września 2011 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli szkół artystycznych, placówek kształcenia artystycznego i placówek doskonalenia nauczycieli ( Dz.U. 2011, Nr 224, poz. 1345) - w załączniku nr 1.

  Dodany 22.5.2014 przez Administrator

 • Nowy most w Świesielicach

  W dniu 14 maja 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie powiatowego mostu w Świesielicach na rzece Iłżance wraz z odcinkami dróg dojazdowych z udziałem Wojewody Jacka Kozłowskiego.

  Dodany 21.5.2014 przez Administrator

 • „Mazowsze bliskie sercu” - konkurs fotograficzny

  IX edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

  Dodany 21.5.2014 przez Administrator

 • Program współpracy z NGO na rok 2015

  Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy samorządu województwa mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2015 rok.

  Dodany 21.5.2014 przez Administrator

 • Warsztaty metodyczne dla nauczycieli

  Zapraszamy nauczycieli powiatu lipskiego na warsztaty metodyczne, które odbędą się  dnia 19 maja 2014 roku  o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku. Temat warsztatów „ Od intuicji po działanie strategiczne. Rola budowania indywidualnej strategii na rynku pracy”.

  Dodany 9.05.2014 przez Administrator

 • 'Ty i Ja, Rowery Dwa"

   

  V Rzeczniowski Rajd Rowerowy, sobota 10 maja 2014.

   

   

  Dodany 7.05.2014 przez Administrator

 • Ważny komunikat

   

  Informujemy Państwa, iż od dnia 7.05.2014 Powiatowy Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności zmienia siedzibę na:

  27-300 Lipsko, ul. Iłżecka 6, tel. 48 377-60-10, fax: 3783-044.

   

  Dodany 6.05.2014 przez Administrator

 • Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej

  W piątek 25 kwietnia w powiecie lipskim miała miejsce niecodzienna uroczystość otwarcia i poświęcenia przebudowanej drogi powiatowej na 15 km odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 747 w miejscowości Rzeczniów „Zakręt” przez Rzeczniów,  Sienno do granicy województwa w  miejscowości Sarnówek.

  Dodany 29.04.2014 przez Administrator

 • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2014

  W dniu 28 kwietnia 2014 roku na terenie Gminy Chotcza - w Zespole Szkół Samorządowych im. Bohaterów Walk Partyzanckich w Chotczy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Turniej skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów.

  Dodany 29.04.2014 przez Administrator

 • Komunikat Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lipsku informuje, iż w dniach 25 kwietnia - 2 maja 2014 na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzona wiosenna akcja szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja szczepień przeprowadzona zostanie metodą zrzutów z samolotu. 

  Dodany 22.04.2014 przez Administrator

 • Konkursu Wiedzy z zakresu BHP i ekologii w rolnictwie

  Organizatorem Konkursu jest Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie. Konkurs przebiega we współorganizacji m.in. jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego i ma na celu promocję bezpieczeństwa pracy na roli oraz zmniejszanie skutków degradacji środowiska naturalnego spowodowanego działalnością rolniczą.

  Dodany 15.04.2014 przez Administrator

 • Informacja o wynikach Konkursu Plastycznego KRUS

  Z terenu Powiatu Lipskiego do konkursu zgłosiło się 9 szkół. Komisja Konkursowa oceniała prace w dwóch grupach:  grupie I ( klasy 0-3) i grupie II ( klasy 4-6 ) W grupie I zostało złożone 57 prac, w grupie II  36.

  Dodany 15.04.2014 przez Administrator

 • Ogłoszenie o naborze

  Starostwo Powiatowe w Lipsku poszukuje kandydatów na stanowisko koordynatora projektu. Miejsce pracy: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Siennie, ul Szkolna 41, 27-350 Sienno.

  Dodany 15.04.2014 przez Administrator

 • Wspólnie o bezpieczeństwie - Lipsko 21 marca 2014.

  Wspólne posiedzenie, Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipsku i Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Lipskiego odbyło się w dniu 21 marca 2014r. o godzinie 11.00 na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku i trwało 3 godziny. 

  Dodany 24.03.2014 przez Administrator

 • „W poszukiwaniu talentu piłkarskiego”

  Komunikat końcowy z turnieju „W poszukiwaniu talentu piłkarskiego” LIPSKO 2014 dla szkół podstawowych oraz gimnazjów.

   

  Zmieniony 17.03.2014 przez Administrator

 • Czysta sprawa - Akcja "Czysty Aniołek"

  Stowarzyszenie Piękne Anioły w związku z działalnością odwiedzając domy ubogich rodzin zwróciło uwagę na ważny problem. W domach tych brakuje podstawowych środków czystości tj. mydło czy szampon. Dzieci nie mają szczoteczek do zębów ani pasty. Za ręczniki służą stare pocięte prześcieradła. Postanowiliśmy coś zrobić, aby pomóc tym dzieciom.

  Dodany 11.03.2014 przez Administrator

 • IV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego

  o Puchar Starosty Lipskiego - Sienno 1.03.2014.

   

  Dodany 3.03.2014 przez Administrator

 • Bezpłatne szkolenie na temat zmian w programie Płatnik

  Biuro Terenowe w Lipsku zaprasza na bezpłatne szkolenie na temat zmian w programie Płatnik (szkolenie odbedzie sie w formie prezenatcji) - 24 lutego 2014 r.

  Dodany 12.02.2014 przez Administrator

 • Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Głównym organizatorem Konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, a patronat medialny: dwutygodnik Agro Serwis, miesięcznik AGROmechanika, tygodnik "Zielony Sztandar" oraz  telewizja interaktywna AGRO NEWS com.pl i TVP1.

  Dodany 11.02.2014 przez Administrator

 • Kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu lipskiego

  Kwalifikacji wojskowej podlegać będą: - mężczyźni urodzeni w 1995 roku; - mężczyźni urodzeni w latach 1990-1994, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej; - osoby urodzone w latach 1993-1994 r.

  Dodany 6.02.2014 przez Administrator

 • Projekt „Zmiany na lepsze”

  Celem projektu jest wyższa atrakcyjność na rynku pracy i zdolność do zatrudnienia poprzez nabycie kwalifikacji i umiejętności zawodowych niezbędnych na mazowieckim rynku pracy przez 90 osób (w tym minimum 54 kobiety) bezrobotnych, zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6-miesięcy przed dniem przystąpienia do Projektu. Wsparcie w ramach projektu jest skierowane do osób zamieszkałych (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa mazowieckiego w powiatach białobrzeski, garwoliński, kozienicki, lipski, otwocki, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński.

  Dodany 4.02.2014 przez Administrator

 • Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - debata społeczna

  Starosta Lipski, Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko oraz Komendant Powiatowy Policji w Lipsku zapraszają mieszkańców na debatę społeczną " Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa".
   

  Dodany 30.01.2014 przez Administrator

 • ZIMA - nie bądź obojętny

  Mazowiecka Policja apeluje do mieszkańców ...
   

  Dodany 30.01.2014 przez Administrator

 • Ogłoszenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju

  Ogłoszenie o rozpoczęciu procesu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu dokumentu Implementacyjnego do SRT 2020 r. z perspektywą do 2030 r.
   

  Dodany 28.01.2014 przez Administrator

 • Telekomunikacja - Konsultacje usługi powszechnej

  Prezes UKE przedstawia do konsultacji Raport dotyczący stanu i oceny dostępności, jakości świadczenia i przystępności cenowej usług wchodzących w skład usługi powszechnej. 

  Dodany 28.01.2014 przez Administrator

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Warszawie ogłasza w roku 2014 IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!  Głównym organizatorem Konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. 

  Dodany 20.01.2014 przez Administrator

 • Zaproszenie do projektu ”Staż-klucz do rynku racy”

  Powiat Lipski zachęca uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Lipsku i w Solcu nad Wisłą  do udziału w projekcie ”Staż-klucz do rynku racy” Projekt jest współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt skierowany jest do uczniów I i II klas Liceum Ogólnokształcącego z Lipska i Solca nad Wisłą..

  Dodany 20.01.2014 przez Administrator

 • Informacja o wyniku zbiórki publicznej TPZL

  Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Lipskiej "Powiśle" w Lipsku zorganizowało w terminie od dnia uzyskania pozwolenia tj. 1 lutego 2013r. do 31 grudnia 2013r. zbiórkę publiczną z przeznaczeniem zebranych środków na wsparcie cyklicznego wydawania kwartalnika „Życie Powiśla” - pisma społeczno-kulturalnego regionu lipskiego.

  Dodany 9.01.2014 przez Administrator