Biuletyn Infromacji Publicznej Portal Posiedzenia.pl Portal mapowy

Archiwum 2012

Archiwum » Archiwum 2012

 • Nadzór nad gospodarką leśną - zmiany po 1.1.2013 r.

  Od dnia 1 stycznia 2013 roku nadzór nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa w gminach Chotcza, Lipsko, Solec nad Wisłą i Ciepielów sprawował będzie Starosta Powiatu Lipskiego poprzez własnego leśnika, zatrudnionego w Starostwie Powiatowym w Lipsku.

  Dodany 31.12.2012 przez Administrator

 • Tradycje wigilijne na Ziemi Lipskiej

  Zapraszamy do obejrzenia „prawdziwie tradycyjnej wigilii”, którą dla serwisu Co Za Dzień przygotował zespół śpiewaczo - obrzędowy z Tymienicy, gmina Chotcza, powiat lipski w ramach cyklu "Ocalić od zapomnienia". Tradycyjna wigilia to nie tylko suto zastawiony stół i choinka, ale przede wszystkim śpiewanie kolęd i wróżby na nadchodzący rok, w nadziei by był lepszy "niźli ten". Do obejrzenia: galeria, reportaż oraz film.

  Dodany 27.12.2012 przez Administrator

 • Sąd Rejonowy w Lipsku - zmiany po 1.01.2013

  Zgodnie z treścią Rozporządzenia Ministra Srawiedliwości z dnia 5 października 2012 r. w sprawie zniesienia niektórych sądów rejonowych, Sąd Rejonowy w Lipsku zostaje zniesiony z dniem 1 stycznia 2013 r. jako odrębna jednostka budżetowa. Z tą datą nastąpi włączenie jej w struktury Sądu Rejonowego w Kozienicach, ul. Konstytucji 3-go Maja 22, 26-900 Kozienice.Wszelkie informacje istotne dla toku postępowania zamieszczane będą na stronie internetowej sądu.

  Dodany 21.12.2012 przez Administrator

 • Zielona Linia - infolinia urzędu pracy

  Zielona Linia, to instytucja wspierająca działalność urzędów pracy w całej Polsce. Istotą działania Zielonej Linii jest infolinia urzędu pracy, gdzie pod numerem telefonu 19524 można uzyskać szereg bezpłatnych porad dotyczących różnych form pomocy z urzędu pracy. Zielona Linia powstała z myślą o osobach szukających pracy i przedsiębiorcach.

  Dodany 21.12.2012 przez Administrator

 • Harcerscy młodzi ratownicy

  20 harcerzy z Lipska i Solca nad Wisłą ukończyło kurs ratownictwa medycznego prowadzony przez instruktorów Centralnej Szkoły Ratowniczej. Szkolenie organizowane przez Komendę Hufca ZHP im. Bohaterów Chotczy w Lipsku, odbywało się dzięki dobrej współpracy w środowisku i uprzejmości dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Pawła II w Lipsku...

  Dodany 13.12.2012 przez Administrator

 • Społeczeństwo powiatu z pomocą Polakom na Ukrainie

  Prowadzona w ramach współpracy z Radomskim Bankiem Żywności świąteczna zbiórka artykułów żywnościowych z przedłużonym terminem przydatności do spożycia wspomoże zarówno mieszkańców powiatu lipskiego, jak i Polaków mieszkających na Ukrainie.

  Dodany 12.12.2012 przez Administrator

 • II Mistrzostwa Powiatu Lipskiego w tenisie stołowym

  W mistrzostwach - rozegranych na hali sportowej lipskiego gimnazjum - startowało 80 zawodników z powiatu lipskiego, w tym 70 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjlnych. Mistrzostwa rozegrano w 5 kategoriach wiekowych. Symbolicznego otwarcia mistrzostw dokonał Starosta Lipski Pan Roman Ochyński. Sędzią głównym był Waldemar Traczyk.

  Dodany 10.12.2012 przez Administrator

 • Mazowiecki Bank Projektów

  "Mazowiecki Bank Projektów" jest bazą danych zbierającą informacje nt. planowanych do realizacji inwestycji na terenie województwa mazowieckiego w ramach przyszłego okresu programowania 2014-2020. Mazowiecki Bank Projektów skierowany jest do potencjalnych beneficjentów przyszłego regionalnego programu operacyjnego województwa mazowieckiego m.in.: jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, instytucji naukowych i badawczo - rozwojowych, instytucji otoczenia biznesu, szkół wyższych.

  Dodany 4.12.2012 przez Administrator

 • Ankieta - informacje na temat pobytu na Mazowszu

  Zadowolenie gości turystycznie odwiedzających Mazowsze jest naszym największym priorytetem. Z tego powodu zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w doskonaleniu jakości obsługi turysty na terenie Mazowsza oraz zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w poniższej ankiecie on-line. 

  Dodany 4.12.2012 przez Administrator

 • UROCZYSTY APEL

  W dniu 9 listopada 2012 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odbył się uroczysty apel z okazji zmiany na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, przekazania podziękowań dla instytucji, służb, inspekcji i straży oraz sprzętu i wyposażenia jednostkom OSP z terenu powiatu lipskiego.

  Dodany 26.11.2012 przez Administrator

 • II Mistrzostwa Powiatu Lipskiego w tenisie stołowym

  Mamy zaszczyt zaprosić mieszkańców powiatu lipskiego na II Mistrzostwa Powiatu Lipskiego w tenisie stołowym "LIPSKO 2012", które odbędą się 08 grudnia 2012 r. (sobota) od godz. 9.00 na hali sportowej Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Lipsku przy ulicy Zwoleńskiej 16 A.

  Dodany 22.10.2012 przez Administrator

 • 24 GRUDNIA 2012 ROKU DNIEM WOLNYM OD PRACY DLA URZĘDU

  Zgodnie z zarządzeniem nr 24/2012 Starosty Lipskiego z dnia 14 listopada 2012 r. w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy w Starostwie Powiatowym  w Lipsku  24 grudnia 2012 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy w Starostwie Powiatowym w Lipsku w zamian za odpracowanie w dniu 8 grudnia 2012 roku  (sobota).

  Dodany 14.11.2012 przez Administrator

 • "Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa"

  BURMISTRZ MIASTA I GMINY LIPSKO, KOMENDANT POWIATOWTY  POLICJI W LIPSKU ORAZ STAROSTA LIPSKI zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu lipskiego na debatę społeczną "Bezpieczeństwo to nasza spólna sprawa" organizowaną w ramach Rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" oraz programu "Bezpieczny Powiat Lipski".

  Dodany 13.11.2012 przez Administrator

 • Obchody 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości

  11 listopada 2012 r. władze samorządowe miasta, gminy i powiatu przy wsparciu Lipskiego Centrum Kultury zorganizowały w Lipsku obchody rocznicowe odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 16.00 zbiórką pocztów sztandarowych instytucji, organizacji i stowarzyszeń z terenu powiatu lipskiego przed LCK. 

   

  Dodany 12.11.2012 przez Administrator

 • Nowa oferta KM - bilet lotniskowy

  Spółka Koleje Mazowieckie przygotowała specjalną ofertę - Bilet Lotniskowy, adresowaną do podróżnych jadących do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Dzięki temu, pasażer może za niższą cenę i z jednym biletem dojechać ze stolicy do Mazowieckiego Portu Lotniczego w Modlinie lub z Mazowieckiego Portu Lotniczego wrócić do Warszawy.

  Dodany 12.10.2012 przez Administrator

 • 20-lecie reaktywowania NLP w Marculach

  W dniu 05.10.2012 r. na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej im. ks. bp. Jana Chrapka w Marculach odbyły się obchody Jubileuszu 20-lecia reaktywowania Nadleśnictwa Lasów Państwowych Marcule. Po uroczystej plenerowej Mszy Świętej, którą celebrowali księża kapelani Lasów Państwowych, odsłonięto i poświęcono figurkę Św. Franciszka znajdującą się w Arboretum Nadleśnictwa.

  Dodany 11.10.2012 przez Administrator

 • Apel do Premiera

  Zbliża się termin wygłoszenia przez Pana Premiera kolejnego expose. W dwóch poprzednich wystąpieniach tej rangi sprawy budownictwa mieszkaniowego były potraktowane marginesowo. Rząd i Platforma Obywatelska odrzuciły w Sejmie w 2011 roku społeczną inicjatywę uchwalenia ustawy w sprawie Wieloletniego Narodowego Programu Mieszkaniowego wzorowanej na doświadczeniach europejskich. Program miał w okresie kilkunastu lat zdyscyplinować i przyspieszyć działania kolejnych rządów i ministerstw w celu poprawy sytuacji mieszkaniowej Polaków. 

  Dodany 8.10.2012 przez Administrator

 • Nabór do projektu "Instrument Szybkiego Reagowania"

  W dniu 3 września 2012 r. rozpoczęła się kolejna rekrutacja firm, które odczuwają negatywne skutki spowolnienia gospodarczego i chcą skorzystać z pakietu usług doradczo-szkoleniowych w ramach projektu ISR. Tym razem w trakcie 2-etapowej rekrutacji, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybierze aż 110 firm, które chcą poprawić swoją sytuację finansowo-ekonomiczną - w tym 3 mikro, 8 małych, 59 średnich oraz 40 dużych przedsiębiorstw.

  Dodany 5.10.2012 przez Administrator

 • Radni Powiatu podziękowali sponsorom

  Obrady XXVIII sesji Rady Powiatu w Lipsku rozpoczęły uroczystości wręczenia podziękowań dla sponsorów tegorocznych dożynek powiatowo - gminnych w Chotczy oraz Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczących w tym przedsięwzięciu.

  Dodany 1.10.2012 przez Administrator

 • Ostatnie dni lata z PCPR - impreza integracyjna

  W ostatni weekend lata i w piątek 14 września 2012 roku tak nietypowo w poszukiwaniu ostatnich promieni słońca na przekór wszystkiemu zorganizowaliśmy imprezę kulturalno-integracyjną dla osób niepełnosprawnych, rodzin zastępczych, dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz zaproszonych gości. Celem głównym imprezy była integracja uczestników projektu ze społeczeństwem powiatu lipskiego. Uczestniczyło w niej ponad 300 osób, ale ku naszemu zdziwieniu na plac przed Domem Pomocy Społecznej w Lipsku,  na którym odbywała się impreza z godziny na godzinę przybywało coraz więcej osób. Dało się zauważyć i poczuć pewną radość i zaciekawienie w tłumie, wszyscy nie mogli doczekać się rozpoczęcia imprezy. 

  Dodany 26.09.2012 przez Administrator

 • Dofinansowanie w ramach programu "Razem Bezpieczniej"

  Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim  w Warszawie rozpoczęto procedurę naboru projektów przewidzianych do dofinansowania w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” na 2013 rok. 

  Dodany 26.09.2012 przez Administrator

 • Tydzień poradniczy: zakładanie organizacji

  Chcesz się zaangażować społecznie, a nie wiesz jak? Wahasz się, czy założyć stowarzyszenie, fundację? Od 17 do 21 września 2012 r. Informatorium dla organizacji pozarządowych organizuje tydzień poradniczy, w czasie którego uzyskasz odpowiedzi na te i inne pytania związane z zakładaniem i rejestracją organizacji.

  Dodany 18.09.2012 przez Administrator

 • Żywa lekcja historii … Dąbrowa - 09.09.2012 r.

  Apelem poległych rozpoczęły się w niedzielę 9 września 2012 r. uroczystości upamiętniające bestialsko pomordowanych żołnierzy Wojska Polskiego podczas walk w pierwszych dniach II wojny światowej w Dąbrowie k. Ciepielowa.W homilii, którą wygłosił ks. proboszcz miejscowej parafii - Stanisław Sławiński podczas odprawionej polowej mszy świętej w miejscu kaźni, nawiązał do wydarzeń sprzed 73 lat oraz wartości słowa patriotyzm.

  Dodany 14.09.2012 przez Administrator

 • "Narkotyki? Na co mi to. Odleć z nami, nie z narkotykami!"

  Szanowni Państwo,

  10 września rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna dla młodzieży "Narkotyki? Na co mi to. Odleć z nami, nie z narkotykami", której nadawcą jest Minister Zdrowia. Celem kampanii jest zachęcenie młodych ludzi do realizowania własnych pasji; chcemy pokazać, że zainteresowania i hobby mogą dać więcej wrażeń, niż narkotyki. 

  Dodany 13.09.2012 przez Administrator

 • Ćwiczenie obronne pod kryptonimem "Powiśle 2012"

  W dniach 6 - 7 września 2012r. roku w powiecie lipskim odbyło się kompleksowe, powiatowo-gminne ćwiczenie obronne pk. "Powiśle 2012". Celem ćwiczenia było sprawdzenie stanu przygotowań obronnych do realizacji zadań w czasie kryzysu, okresu zewnętrznego zagrożenia i stanu wojny. Sprawdzone zostały systemy funkcjonowania stałych dyżurów: starosty, burmistrza miasta, wójtów gmin oraz powiatowych służb, inspekcji i straży, a także stanowisk kierowania podczas reagowania na sytuacje kryzysowe. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Radomiu sprawdziła system mobilizacji sił zbrojnych w ramach akcji kurierskiej.

  Dodany 11.09.2012 przez Administrator

 • Dożynki powiatowo - gminne 2012.

  Dożynki powiatu lipskiego - największe rolnicze święto 2012 r. odbyły się 2 września w Chotczy. Przy słonecznej pogodzie rolnicy z całego powiatu świętowali, dziękując za tegoroczne plony.  Uroczystość dożynkową rozpoczęła polowa msza święta odprawiona na placu szkolnym przy Zespole Szkół Samorządowych w Chotczy. Mszę celebrowali: ks. Franciszek Bednarczyk - proboszcz parafii Chotcza oraz ks. Bogdan Brusik - proboszcz parafii Tymienica. W homilii nawiązali oni do trudu pracy rolnika, ale również i radości z obserwacji budzącego się wiosennego życia, szumiących łanów zbóż i „złotych” plonów. Wyrazili wdzięczność rolnikom za ich poświecenie, którego efektem jest codzienny chleb na naszych stołach.

  Dodany 4.09.2012 przez Administrator

   

 • Zmiany w Ratownictwie Medycznym - ważny komunikat

  W związku z wejściem w życie z dniem 1 lipca 2012 roku nowego systemu ratownictwa medycznego na Mazowszu, dotychczas istniejące biuro wezwań w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku zostało od dnia 11.07.2012 roku przeniesione do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.W związku z powyższym w przypadku nagłych zachorowań proszę dzwonić pod nr telefonu RSPR Radom: 

  999 , 48 362 22 88 ,  48 362 22 80 ,  664 786 165 .

 • Pomoc finansowa dla uczniów na zakup podręczników

  Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników jest udzielana uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2012/2013 naukę m.in. w: klasach I-IV szkoły podstawowej, klasie I szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum oraz uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Wniosek składa się do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2012/2013.

  Dodany 17.08.2012 przez Administrator

 • Komunikat Sztabu Kryzysowego

  W nocy 7 sierpnia br. Powiat Lipski nawiedził silny huragan, który zrywał dachy z budynków, łamał drzewa oraz uszkodził wiele linie energetyczne. W wyniku huraganu na terenie powiatu lipskiego dwie osoby zostały ranne, zniszczeniu uległo 139 budynków mieszkalnych, 385 budynków gospodarczych i około 200 hektarów lasów państwowych oraz około 100 ha lasów prywatnych. Zablokowane zostały główne drogi w powiecie oraz mieście. Już o godz. 415 rano zebrał się Sztab Kryzysowy, który podjął działania mające na celu koordynacje działań służb ratowniczych, oraz jak najszybsze usunięcie skutków nawałnicy.

   

  Dodany 9.08.2012 przez Administrator

 • Informacja o przeprowadzeniu konsultacji

  Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do konsultacji projektu „Rocznego programu współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2013 rok”.

  Dodany 2.08.2012 przez Administrator

 • Regionalny Konkurs Grantowy 2012

  Szanowni Państwo,
  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza nową edycję Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu "Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Zwracamy się do Państwa z prośbą o dotarcie z informacją o konkursie do działających na Państwa terenie podmiotów uprawnionych do wzięcia w nim udziału.

  Dodany 2.08.2012 przez Administrator

 • Powiat lipski broni sądu

  W Sejmie RP na zaproszenie władz naczelnych PSL, 4  lipca bieżącego roku,  odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządów zagrożonych likwidacją sądów rejonowych.  Organizatorzy debaty zaapelowali o ogólnopolską akcję  zbierania podpisów poparcia obywatelskiego   projektu  ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych oraz o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych. Głównym jego celem jest doprowadzenie do uregulowania ustroju sądów w zakresie ich tworzenia i likwidacji  w sposób zgodny z Konstytucją tj. w drodze ustawy, a nie w drodze rozporządzeń Ministra Sprawiedliwości.

  Dodany 17.07.2012 przez Administrator

 • Zaproszenie na I Amatorski Wyścig Kolarski

  SPOŁECZNY KOMITET ORGANIZACYNY I AMATORSKIEGO WYŚCIGU KOLARSKIEGO IM. KAZIMIERZA JASIŃSKIEGO O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY LIPSKO ROZEGRANEGO W RAMACH OBCHODÓW DNI LIPSKA W DNIU 18.08.2012r. ZAPRASZA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW KOLARSTWA Z TERENU POWIATU LIPSKIEGO DO CZYNNERGO UDZIAŁU W WYŚCIGU

   

  Dodany 13.07.2012 przez Administrator

 • Projekt Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego

  W terminie od 11 lipca do 30 września 2012 r. trwają konsultacje z mieszkańcami projektu Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 r. wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. W tym czasie oczekujemy na Państwa opinie, uwagi, komentarze i wnioski do przedstawionych projektów dokumentów.

  Dodany 11.07.2012 przez Administrator

 • KRUS apeluje: pożar podczas żniw "Zachowaj bezpieczeństwo"

  Czas zbioru zbóż i innych płodów rolnych to okres, w którym dochodzi do wielu, czasem tragicznych w skutkach pożarów prowadzących do utraty zdrowia, a nawet życia pracujących w polu rolników. Aby zapobiec możliwości powstania pożaru podczas żniw bądź ograniczyć straty, nie tylko materialne (utrata zbóż, słomy, maszyn rolniczych), ale i zdrowotne wystarczy przestrzegać kliku podstawowych zasad bezpieczeństwa, wynikających z przepisów ...

  Dodany 6.07.2012 przez Administrator

 • Powiat Lipski odbuduje most na rzece Iłżance w Świesielicach

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przyznało Powiatowi Lipskiemu promesę w wysokości 2 mln zł na „Odbudowę mostu na rzece Iłżance wraz z dojazdami do mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1914 W Ciepielów - Świesielice - Tymienica na odcinku 927 mb w km 6+202 - 7+129”. Promesę uroczyście przekazał w dniu wczorajszym  Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski - Staroście Lipskiemu Romanowi Ochyńskiemu i Wicestaroście Pawłowi Jędraszkowi w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim  w Warszawie.

  Dodany 22.06.2012 przez Administrator

 • Rozliczenie zbiórki publicznej na zakup mammografu

  Społeczny Komitet Fundacji Mammografu z siedzibą przy ul. Rynek 1 w Lipsku zorganizował w terminie od dnia uzyskania pozwolenia tj. 8 września 2011r. do  31 maja 2012r. zbiórkę publiczną z przeznaczeniem zebranych środków na dofinansowanie zakupu mammografu dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku.

  Dodany 20.06.2012 przez Administrator

 • Infolinia Rzecznika Praw Obywatelskich

  16 kwietnia 2012 roku o godz. 10.00 wystartowała dostępna dla wszystkich Infolinia  Rzecznika Praw Obywatelskich. Połączenie jest bezpłatne z telefonów stacjonarnych i telefonów komórkowych należących do sieci: Orange, Play, Plus, T-Mobile. Łącząc się z Infolinią Obywatelską można uzyskać podstawowe informacje o prawach człowieka i kompetencjach RPO. Tą drogą można również dowiedzieć się wszystkiego o prawie antydyskryminacyjnym. Pracownicy Infolinii będą starali się udzielić niezbędnych informacji bądź pomóc skierować sprawę do innej, najbardziej właściwej instytucji. Infolinia Obywatelska powstała przy współpracy z Telekomunikacją Polską, która udostępnia łącze na zasadach niekomercyjnych. 

  Dodany 18.06.2012 przez Administrator

 • Ostatnie pożegnanie Płk Władysława Owczarka ps "Bula"

  Dnia 31.05.2012 roku w kościele parafialnym w Ciepielowie odprawiona została msza św. pogrzebowa w intencji zmarłego płk Władysława Owczarka "Bulę" z Chotyz. Pułkownik  Władysław Owczarek był jednym z założycieli  Batalionów Chłopskich "Ośki", zastępcą dowódcy oddziału partyzanckiego ds. wychowawczych  i kombatantem. Za swe zasługi otrzymał wysokie odznaczenia bojowe i państwowe, w tym Order Wojenny Virtuti Militari i Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Za niezliczone zasługi i niezłomną życiową postawę 3 lata temu otrzymał Medal Zasłużony dla Ziemi Lipskiej od Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipskiej "Powiśle".

  Dodany 05.06.2012 przez Administrator

 • Plan Zadań Ochronnych - Dolina Zwoleńki

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie zawiadamia o przystąpieniu do opracowywania projektu planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000: Dolina Zwoleńki PLH140006. Wykonawcą projektu planu zadań ochronnych dla ww. obszaru Natura 2000 jest Biuro Ekspertyz Przyrodniczo-Leśnych Piotr Chołuj z siedzibą w Warszawie, ul. Narbutta 55/57 lok. 29, 02-529 Warszawa.

  Dodany 28.05.2012 przez Administrator

 • Promocja i PR organizacji pozarządowych - 1 czerwca 2012

  Zapraszamy na bezpłatne szkolenie poświęcone zagadnieniom związanym z promocją i PR organizacji pozarządowych. Szkolenie jest przeznaczone dla osób reprezentujących organizacje pozarządowe działające na terenie województwa mazowieckiego. Szkolenie poprowadzi Krystyna Zowczak-Jastrzębska. Termin szkolenia: 1 czerwca 2012 roku, godz. 12.00 - 19.00. Po szkoleniu odbędzie się integracyjne ognisko dla uczestników.

  Dodany 18.05.2012 przez Administrator

 • Ogłoszenie Biura Rzeczy Znalezionych

  Biuro Rzeczy Znalezionych przy Starostwie Powiatowym w Lipsku informuje, że w końcu marca 2012 r. na terenie Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Lipsku, ul. Spacerowa 24 znaleziono rower młodzieżowy z przerzutkami (typ MTB). Właściciel zguby (roweru) może odebrać swoją własność po dopełnieniu formalności urzędowych w Starostwie Powiatowym, ul. Rynek 1, Biuro Rzeczy Znalezionych, II piętro, pokój nr 32.

  Dodany 17.05.2012 przez Administrator

 • ”20 lat PSP i Dzień Strażaka 2012”

  W dniu 11.05.2012 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odbyły się uroczystości z okazji „Jubileuszu 20 lat Państwowej Straży Pożarnej oraz Dnia Strażaka 2012”. Uroczystość rozpoczęła się na placu wewnętrznym KP PSP w Lipsku zbiórką pocztów sztandarowych i pododdziałów. Następnie wszyscy przy akompaniamencie Wojskowej Orkiestry Sił Powietrznych z Radomia udali się do Kościoła św. Trójcy w Lipsku, gdzie odbyła się msza święta w intencji straży pożarnej.

  Dodany 17.05.2012 przez Administrator

 • Obchody 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Delegacje szkół, instytucji publicznych, przedstawiciele władz miasta, gminy i powiatu oraz mieszkańcy spotkali się o na placu przy Lipskim Centrum Kultury, skąd przemaszerowali do kościoła pod wezwaniem Św.Trójcy gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Po modlitwie uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz parafialny, by złożyć wieńce i kwiaty pod "Krzyżem Katyńskim".

  Dodany 04.05.2012 przez Administrator

 • Wirtualny powiat lipski...

  Informujemy Państwa, że we współpracy z firmą Foto Media Art przygotowaliśmy "wirtualny spacer" po powiecie lipskim. Znajdą Państwo tam panoramy z ciekawych i często zapomnianych zakątków naszego powiatu, a także panoramy jednostek samorządowych, obiektów rekreacyjnych oraz miejsc historycznych. Link do "wirtualnego powiatu" znajduje się pod menu głównym (po lewej stronie portalu).

  Dodany 26.04.2012 przez Administrator

 • Eliminacje powiatowe BRD 2012

  23 kwietnia 2012 r. w Publicznym Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Lipsku odbyły się eliminacje powiatowe XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Turnieju udział wzięło 11 trzy-osobowych drużyn reprezentujących gminy powiatu lipskiego w 2 pionach szkół:  szkoły podstawowe  - 5 drużyn, szkoły gimnazjalne  - 6 drużyn. Wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowicach przygotowani przez p. Lidię Wronę, przed Publiczną Szkołą Podstawową w Ciepielowie oraz Zespołem Szkół Samorządowych w Jaworze Soleckim gm. Sienno.

  Dodany 24.04.2012 przez Administrator

 • "Most w Kamieniu szansą dla regionów" - relacja z konferencji

  Problematyka budowy mostu w Kamieniu – przedsięwzięcia doniosłego dla rozwoju gospodarczego powiatu opolskiego oraz jednego z największych realizowanych w ostatnich latach przez Województwo Lubelskie – stała się tematem konferencji zorganizowanej 11 kwietnia przez Starostę Opolskiego Zenona Rodzika i Starostę Lipskiego Romana Ochyńskiego. Zamysł przeprowadzenia spotkania przedstawicieli władz publicznych powstał w związku z zaawansowanym już stanem działań zmierzających do rozpoczęcia budowy przeprawy na Wiśle.

  Dodany 24.04.2012 przez Administrator

 • Raport z ćwiczenia "KINGSPAN - 2012"

  RAPORT z ćwiczenia sztabowego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipsku na temat; "Reagowanie w przypadku poważnej awarii przemysłowej z udziałem toksycznych środków przemysłowych – TŚP – KINGSPAN 2012"- przeprowadzonego w dniu 16 kwietnia 2012 roku. Ćwiczenie, które miało charakter powiatowo-gminny z udziałem jednostek wsparcia spoza powiatu – przeprowadzono zgodnie z rocznym planem pracy PZZK, wspólnie z M-G ZZK w Lipsku - na podstawie Zarządzenia Nr 9/OC/02012 Szefa Obrony Cywilnej Powiatu-Starosty Lipskiego z dnia 4 kwietnia 2012 roku. Zgodnie z "siatką bezpieczeństwa" instytucją wiodącą była Komenda Powiatowa PSP w Lipsku.

  Dodany 19.04.2012 przez Administrator

 • Zbieramy na mammograf

  Stowarzyszenie na Rzecz Gminy Solec nad Wisłą „Wisła” oraz Społeczny Komitet Fundacji Mammografu pod patronatem Wójta Gminy Solec nad Wisłą zapraszają na imprezę wspierającą zakup mammografu dla Szpitala Powiatowego w Lipsku. Dnia 22 kwietnia 2012 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nad Wisłą. W programie m.in. występ zespołu "Progres", występy dzieci młodzieży szkolnej przeplatane aukcją, występ zespołu "KATRINA", przekazanie środków finansowych i planszy "DAJ AUTOGRAF NA MAMMOGRAF”. 

  Dodany 18.04.2012 przez Administrator

 • Informacja o spotkaniu z posłem Armandem Ryfińskim

  Ruch Palikota organizuje 21 kwietnia w sobotę o godzinie 16.00 spotkanie z posłem Armandem Ryfińskim w Lipskim Centrum Kultury ul. Rynek 2. Zapraszamy i zachęcamy do dyskusji zwolenników, przeciwników i osoby niezdecydowane. Jest wiele trudnych kwestii, rozmowa stanowi pierwszy krok do ich rozwiązania.

  Dodany 17.04.2012 przez Administrator

 • Przygotowanie do budowy mostu na Wiśle w miejscowości Kamień

  11 kwietnia br. w Opolu Lubelskim odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów województwa mazowieckiego i lubelskiego a także władz powiatów opolskiego oraz lipskiego. Władze Mazowsza reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski. Celem spotkania było omówienie planowanej inwestycji, tj. mostu na rzecze Wiśle, w miejscowości Kamień, mającego połączyć powiaty opolski i lipski. Inwestycja realizowana będzie przez Samorząd Województwa Lubelskiego przy wsparciu środków z Programu Operacyjnego - Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013.

  Dodany 12.04.2012 przez Administrator

 • Promocja organizacji pozarządowych z powiatu lipskiego

  W najbliższym czasie będziemy realizować szereg działań, których celem jest integracja środowiska oraz promocja organizacji pozarządowych z powiatu lipskiego. Aby dobrze przygotować się do prezentacji organizacji pozarządowych podczas obchodów Dni Lipska 19 kwietnia (czwartek) spotykamy się o 13.00 w Starostwie, aby porozmawiać o sposobach, w jakie informujemy otoczenie o działaniach naszych organizacji. 

  Dodany 11.04.2012 przez Administrator

 • Nabór na bezpłatne miejsca na studia stacjonarne

  W 2012 roku Zarząd Województwa Mazowieckiego po raz kolejny organizuje nabór na bezpłatne miejsca na studia stacjonarne I stopnia w Polsko - Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie, kierunek Informatyka lub Zarządzanie Informacją. Oferta jest skierowana do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych zamieszkałych na terenie województwa mazowieckiego. 

  Dodany 30.03.2012 przez Administrator

 • "Bezpiecznie na wsi - czy upadek to przypadek"

  W dniu 19 marca 2012 roku odbył się w Placówce Terenowej KRUS w Lipsku Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci "Bezpiecznie na wsi - czy upadek to przypadek” - eliminacje powiatowe. Konkurs ten ma na celu upowszechnianie wśród dzieci mieszkających na wsi bezpiecznych zachowań a także szerzenie wiedzy z zakresu ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Na podstawie regulaminu Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi - czy upadek to przypadek"

   

  Dodany 30.03.2012 przez Administrator

 • Nie wypalajmy traw! - apel wojewody mazowieckiego

  W tym roku na terenie województwa odnotowano już ponad 2 tys. pożarów spowodowanych wypalaniem traw, tylko w ubiegły weekend wybuchło ponad 1,4 tys. Zginął strażak z Szydłowca, a drugi został ranny. Pożary traw powodują też wyjałowienie gleby, śmierć zwierząt i ptaków oraz zanieczyszczenie powietrza. Dym z pożaru jest również przyczyną wielu wypadków drogowych. Za wypalanie traw grozi kara aresztu lub grzywny.    

  Dodany 27.03.2012 przez Administrator

 • Szkody w uprawach objętych dopłatami do materiału siewnego

  UWAGA ROLNICY!  PRZYPOMINAMY! SZKODY powstałe w uprawach zbóż w wyniku ujemnych skutków przezimowania w okresie zimowym 2011/2012 SĄ OBJĘTE DOPŁATAMI W RAMACH DE MINIMIS. Producenci rolni, którzy zużyli do siewu materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany, mogą ubiegać się o dopłatę z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie do upraw, które uległy zniszczeniu w wyniku ujemnych skutków przezimowania.     

  Dodany 26.03.2012 przez Administrator

 • "20 lat Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują"

  Na podstawie regulaminu XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2011/2012 dla dzieci i młodzieży pod hasłem "20 lat Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują" komisja konkursowa eliminacji powiatowych w składzie: Ewa Chojnacka - Przewodnicząca, Anna Gądek - Sekretarz, st. kpt. Paweł Niewczas - członek, Aleksandra Smaga - członek, po dokonaniu oceny 102 prac plastycznych wyłonionych w eliminacjach gminnych w 6 gminach powiatu lipskiego - wybrała najlepsze prace ...

   

  Dodany 16.03.2012 przez Administrator

 • "Bezpieczna droga do szkoły"

  Finał X edycji Programu "Bezpieczna droga do szkoły", eliminacje powiatowe, odbył się w dniu 9 marca 2012 roku w Zespole Szkół w Rzeczniowie. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, współorganizatorami byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, Starostwo Powiatowe w Lipsku oraz Komenda Powiatowa Policji w Lipsku.

  Dodany 15.03.2012 przez Administrator

 • Konkurs "Mazowsze nadaje na jednej fali"

  Warszawska Grupa Doradców PR ogłasza konkurs, który może przyspieszyć rozwój twojej kariery i odmienić twoje życie prywatne. Jeśli nie jest Ci obojętne jak widzą Cię inni oraz chcesz się sprawniej komunikować z otaczającym światem razem z WGD PR możesz dowidzieć się, co zrobić, żeby wszystkie drzwi same otwierały Ci się przed nosem, bez zbędnego "Sezamie otwórz się".

  Dodany 15.03.2012 przez Administrator

 • Ogłoszenie konkursu "Regionalne kadry gospodarki"

  Szanowni Państwo, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłasza konkurs ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na składanie wniosków przyczyniających się do podniesienia innowacyjności społecznej poprzez realizację projektów innowacyjnych testujących zgodnych z celami Priorytetu VIII "Regionalne kadry gospodarki" oraz zapisami Planu Działania na rok 2012 dla Priorytetu VIII w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Nabór wniosków odbędzie się w terminie od 21 marca do 20 kwietnia 2012 r. W załączeniu ogłoszenia w języku polskim i angielskim. 

  Dodany 15.03.2012 przez Administrator

 • Młode Talenty - Bydgoski Finał

  FINAŁ! Minął kolejny rok z festiwalem Młode Talenty. Bardzo gorący, burzliwy i ekscytujący rok dla jubileuszowego V Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Młode Talenty 2012. Dotarliśmy do wielkiego finału i ostatniej dla Was szansy, aby zostać laureatami festiwalu. Dzięki eliminacjom regionalnym w Toruniu, Jabłonce na Orawie i Jastarni konkurencja o ostatnie miejsca w przesłuchaniach będzie ogromna, co zostanie odzwierciedlone w wysokim poziomie festiwalu.

  Dodany 08.03.2012 przez Administrator

 • Żałoba narodowa w dniach 5 - 6 marca

  Prezydent Bronisław Komorowski ogłosił żałobę narodową po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami, w której zginęło 16 osób.

  Prezydent w niedzielę podpisał rozporządzenie w sprawie wprowadzenia w dniach 5-6 marca na terytorium Polski żałoby narodowej.

  W czasie żałoby flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu; odwoływane są imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i imprezy sportowe.

  Dodany 04.03.2012 przez Administrator

 • Wizyta studentów zagranicznych w powiecie lipskim

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku gościł w dniach 20 – 26 luty 2012 3-osobową grupę studentów zagranicznych z Brazylii, Japonii i Gruzji w ramach projektu PEACE. Młodzi ludzie poznawali środowisko powiatu lipskiego, obcując z uczniami podczas lekcji oraz wizyt domowych. Uczestniczyli również w wycieczkach krajoznawczo – turystycznych zaplanowanych przez nauczycieli tutejszej szkoły.

  Dodany 29.02.2012 przez Administrator

 • "Zator lodowy" na Wiśle

  Po raz pierwszy w "nowożytnej"* historii powiatu lipskiego mieliśmy do czynienia z groźnym zagrożeniem powodziowym spowodowanym zatorem lodowym na Wiśle, jaki utworzył się w dniu 27 lutego 2012 roku. Zator powstał na pograniczu gmin; Solec nad Wisłą i Chotcza na docinku około4 kilometrówna wysokości miejscowości Boiska i Kłudzie. Już w godzinach porannych, mieszkańcy ulic Amernia, Podemłynie i Podole zauważyli niespotykany przybór wody w Krępiance, której ujście zostało zablokowane potężnymi taflami kry lodowej, powodując tzw, cofkę.

  Dodany 29.02.2012 przez Administrator

 • Konsultacje społeczne w sprawie usuwania azbestu

  Starosta Powiatu Lipskiego zaprasza do konsultacji społecznych na temat ,,Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla powiatu lipskiego". Wydział Infrastruktury, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Lipsku opracował „Program usuwania wyrobów zawierających azbest dla powiatu lipskiego”. Na podstawie art. 17 ust. 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t. j. Dz. U. 2008 r. Nr 25, poz. 150 z późn. zm.) Starosta zapewnia możliwość udziału społeczeństwa w postępowaniu, którego przedmiotem jest sporządzenie ww. programu.

  Dodany 21.02.2012 przez Administrator

 • "W poszukiwaniu talentu piłkarskiego" - wyniki

  KOMUNIKAT KOŃCOWY VIII POWIATOWEGO TURNIEJU PIŁKI HALOWEJ "W poszukiwaniu talentu piłkarskiego" - LIPSKO 18.02.2012 r. Organizatorzy: Zarząd Amatorskiego Ludowego Towarzystwa Sportowego "Old - Boys" Lipsko. Patronat honorowy: Starosta Lipski Roman Ochyński. Patronat medialny - Redakcja Twoje Radio Lipsko.

  Dodany 21.02.2012 przez Administrator

 • Projektantk@.pl - bezpłatne szkolenia zawodowe

  Projekt skierowany jest do 48 kobiet zamieszkałych na terenie powiatów lipskiego i zwoleńskiego o statusie rolnik lub domownik rolnika. Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów rekrutacji dostępne są w Regulaminie Rekrutacji. W ramach Projektu przewidziane są również działania doradcze: poradnictwo psychologiczne, poradnictwo zawodowe, warsztaty aktywnego poszukiwania pracy. Udział w Projekcie jest bezpłatny.

  Dodany 16.02.2012 przez Administrator

 • Apel Wojewody Mazowieckiego

  Długotrwałe, intensywne opady śniegu, potęgowane silnym mrozem, mogą w znaczny sposób obciążać dachy i inne płaskie powierzchnie na budynkach. Spowodowane w ten sposób niebezpieczeństwo zagraża zarówno ludziom znajdującym się wewnątrz budynków, jak i przypadkowym przechodniom.

  Dodany 15.02.2012 przez Administrator

 • Mammograf - 1% na ochronę zdrowia

  Społeczny Komitet Fundacji Mammografu uprzejmie informuje o podjętej akcji, której celem jest zakup mammografu dla Szpitala Powiatowego w Lipsku. Zakup tego sprzętu gwarantuje szybką profesjonalną diagnostykę wielokrotnie decydującą o zdrowiu a nawet życiu. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Szpital nasz realizuje od 2007 roku program profilaktyki raka piersi. Do chwili obecnej w pracowni radiodiagnostyki przebadano 3644 pacjentki. U 983 kobiet stwierdzono zmiany wymagające dalszej diagnostyki i leczenia. Dzięki wczesnemu wykryciu i wdrożeniu właściwego leczenia skutecznie wyleczono 50% przebadanych kobiet.

  Dodany 16.02.2012 przez Administrator

 • Stanowisko Starosty Lipskiego

  Stanowisko Starosty Lipskiego w sprawie ponownej gleboznawczej klasyfikacji zmienionych klas i użytków gruntowych w obrębie ewidencyjnym Ciepielów w związku z Informacją Wójta i Rady Gminy Ciepielów opublikowaną dnia 10.02.2012 przed godziną 15.00.

  Dodany 14.02.2012 przez Administrator

 • Targi Międzynarodowe - Informacja z Agencji Rynku Rolnego

  Agencja Rynku Rolnego informuje, że w ramach realizacji współpracy międzynarodowej w zakresie wsparcia eksportu produktów rolno-żywnościowych przez polskich przedsiębiorców oraz promocji polskiej żywności bierze udział w organizacji i ułatwianiu dostępu do targów przedsiębiorcom poprzez zapewnienie przestrzeni wystawienniczej oraz częściowy zwrot kosztów kwalifikowalnych udziału w danej imprezie.

  Dodany 13.02.2012 przez Administrator

 • Spotkanie z ngo w powiecie lipskim

  W poniedziałek 06 lutego 2012 roku w Starostwie Powiatowym w Lipsku odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu lipskiego z przedstawicielami Starostwa oraz p. Pauliną Sobieszuk z Federacji MAZOWIA z Warszawy. W ramach projektu realizowanego przez Federację pt. " Budujemy współpracę na Mazowszu - od organizacji do federacji " organizujemy lipską grupę roboczą, której zadaniem jest udzielenie wsparcia merytorycznego, pomoc i zjednoczenie środowiska organizacji pozarządowych w regionie. Było to już czwarte spotkanie z przedstawicielami Mazowii. 

  Dodany 09.02.2012 przez Administrator

 • Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

  Wystartowały zapisy do XII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – zwycięzcy w nagrodę wyjadą w niezwykłą podróż na mecz Mistrzów Euro 2012! Ruszyły zapisy do XII Turnieju Piłki Nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, czyli Mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek otrzymają niezwykłą nagrodę w postaci wyjazdu na mecz Mistrzów Europy, wyłonionych podczas zawodów, które rozegrane zostaną w Polsce i na Ukrainie.

  Dodany 07.02.2012 przez Administrator

 • W poszukiwaniu talentu piłkarskiego

  Mamy zaszczyt zaprosić reprezentacje publicznych gimnazjów oraz szkół podstawowych na VIII Powiatowy Turniej Piłki Halowej "W poszukiwaniu talentu piłkarskiego” LIPSKO 2012, który odbędzie się 18 lutego 2012r. (sobota) o godz. 9.00 w hali sportowej Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Lipsku  przy ulicy Zwoleńskiej16.

  Dodany 03.02.2012 przez Administrator

 • Ogólnopolski Konkurs Grantowy "Równać Szanse 2012"

  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców) poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.

  Dodany 03.02.2012 przez Administrator

 • Konsultacje kształtu funduszu pożyczkowego dla NGO

  Rada Powiatu Lipskiego zadecydowała o utworzeniu funduszu pożyczkowego dla organizacji pozarządowych w wysokości 50 tys. PLN rocznie. 6 lutego spotykamy się z przedstawicielami Starostwa i organizacji pozarządowych, aby porozmawiać o zasadach przyznawania pożyczek.

 • Ochrona zwierząt podczas powodzi - warsztaty

  Opracowaniu procedur, które pozwolą rolnikom i służbom ratunkowym zabezpieczać zwierzęta gospodarskie w trakcie powodzi, było poświęcone szkolenie w Lipsku, które odbyło się w dniu 31 stycznia 2012r. w Starostwie Powiatowym w Lipsku. Konsultacje są elementem Programu Bezpieczeństwa Powodziowego w Dorzeczu Wisły Środkowej.

  Dodany 01.02.2012 przez Administrator

 • Internetowa gra edukacyjna "Pierwsza pomoc: BLS/AED"

  Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Współczynnik przeżywalności można byłoby zwiększyć 2 – 3 krotnie dzięki zastosowaniu tzw. resuscytacji krążeniowo-oddechowej (nazywanej popularnie masażem serca i sztucznym oddychaniem). Niestety obecnie pierwszej pomocy udziela się w przypadku 1 na 5 nagłych zatrzymań krążenia. Dlaczego? Podstawowym problemem jest brak wiedzy w społeczeństwie na temat prawidłowego udzielania pierwszej pomocy.

  Dodany 20.01.2012 przez Administrator

 • V edycja konkursu dla mazowieckich producentów żywności

  Samorząd Województwa Mazowieckiego, mając na uwadze potrzebę promowania produktów żywnościowych wytwarzanych przez mazowieckich producentów żywności organizuje V edycję Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2011. Konkurs zaplanowany został z myślą o jak najszerszym gronie producentów żywności z terenu Województwa Mazowieckiego. 

  Dodany 18.01.2012 przez Administrator

 • Ogólnopolski Konkurs Grantowy 2012

  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców) poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych. 

  Dodany 18.01.2012 przez Administrator

 • Protest przeciwko likwidacji Sądu Rejonowego w Lipsku

  Po wyborach parlamentarnych, przed końcem ubiegłego roku na nowo rozgorzała dyskusja na temat planowanej reorganizacji systemu sądów powszechnych w skali całego kraju, jaką przygotowuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Projekt ten przewiduje ograniczenie  ilość sądów rejonowych o 115. Wszystkie sądy rejonowe, które posiadają mniej niż 15 sędziów mają zostać filiami zamiejscowymi większych sądów rejonowych. Taki los, między innymi,  czeka także Sąd Rejonowy w Lipsku, który zatrudnia 6 sędziów. Zgodnie z propozycją ministerialną nasz lipski sąd ma się stać jednostką zamiejscową Sądu Rejonowego w Radomiu.

  Dodany 17.01.2012 przez Administrator

 • Ogłoszenie o naborze ...

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku ogłasza nabór nauczycieli i osób zainteresowanych do prowadzenia zajęć w ramach projektu edukacyjnego POKL.09.02.00-14-021/11”Wysokie kompetencje kluczem sukcesu” realizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zainteresowane osoby powinny posiadać uprawnienia zgodne z właściwym rozporządzeniem Ministerstwa  Edukacji Narodowej oraz doświadczenie do prowadzenia

  Dodany 16.01.2012 przez Administrator

 • Wysokie kompetencje kluczem sukcesu

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku prowadzi rekrutację uczestników do realizowanego projektu „Wysokie kompetencje kluczem sukcesu", nr: POKL.09.02.00-14-021/11. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest: rozwój jakości kształcenia zawodowego oraz stworzenie atrakcyjnych warunków nauki zawodu w ciągu 18 miesięcy dla uczniów o utrudnionym dostępie do wysokiej jakości kształcenia zamieszkujących powiat lipski, podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, kursów specjalistycznych oraz objęcie ich doradztwem i opieką psychologiczno-pedagogiczną.

  Dodany 13.01.2012 przez Administrator